Online krížovky denne podľa mena v kalendári

   Viac krížoviek získaš vyhľadaním podľa mena.

Krížovka na Ruženu

Svätenie jari, či Vták ohnivák sú klasické diela, ktoré napísal na tému ľudovej hudby (tajnička 1) - predstaviteľ hudobnej (tajnička 2). Upravoval aj hudbu iných autorov. No, nie všade mali pre to pochopenie. Napríklad za úpravu hymny štátu schovaného v "osemsmerovke na Ruženu" bol zatknutý.

riešiť

Krížovka na Janu

Prechod medzi romantizmom a modernými hudobnými štýlmi priniesol (tajnička 1), zakladateľ hudobného (tajnička 2).

riešiť

Krížovka na Ľubomíra

Skupina Faith No Man po tom ako vyhodila Mike Morisa zvaného The Man, si zmenila meno na (tajnička 1). Krátku dobu v skupine spievala aj známa vdova (tajnička 2).

riešiť

Krížovka na Hortenziu

(Tajnička 1) je nezameniteľná speváčka. Jej kultová skladba (tajnička 2) bola prespievaná mnohými interpretmi. Skladba mala premiéru v druhej (tajnička 3).

riešiť

Krížovka na Jerguša

Hymnu Európskej únie zložil (tajnička 1) bez toho aby tušil, ako výstižne bude použitá. (Tajnička 2) je symbolom radosti bohatých štátov z toho, ako za nich chudobné štáty platia dlhy.

riešiť

Krížovka na Cyrila a Metoda

V upútavke na jednej z hudobných staníc sa mihne skladba (tajnička 1) Everything, ktorú naspievali Mick Jagger a (tajnička 2).

riešiť

Krížovka na Beátu

Veľký hit zo 73 roku (tajnička 1) nahrala kapela (tajnička 2) v karibskom (tajnička 3). Toto miesto bolo jedno z mála kde na kapelu nečakali súdne spory kôli drogám.

riešiť

Krížovka na Sidóniu

Po tom, čo sa spevák (tajnička 1) a gitarista (tajnička 2) rozhodli vrátiť do známej kapely, na festival Rock in Rio si ich prišlo pozrieť a podporiť neskutočných 250 tisíc fanúšikov. Našťastie tento hudobný ošiaľ je zaznamenaný na DVD a stiahnuť sa dá cez torrenty na internete.

riešiť

Krížovka na Adolfa

Blížia sa prázdniny, preto je čas si pripomenúť "prázdninovú skladbu" (tajnička 1) z 80 rokov od kapely (tajnička 2). Nadčasová skladba starej (tajnička 3) legendy osvieži každé leto.

riešiť

Krížovka na Margarétu

Speváčka (tajnička 1) je víťazkou Grammy Awards v kategŕii Americká popová/R&B speváčka. Po tom čo presievala a nahrala skladbu (tajnička 2) od Hearts, ukázala aj svoj veľký rockový potenciál.

riešiť

Krížovka na Júliu

Hudobníci sú oceňovaní rôznymi cenami, obletovaní rôznymi ponukami. Ale len po dvoch sú pomenovaní pavúci. Biológ (tajnička 1) schoval do mien novoobjavených pavúkov Myrmekiaphila (tajnička 2) a Masiakasaurus (tajnička 3) svojich obľubených interpretov.

riešiť

Krížovka na Gertrúdu

Skladba Sweet (tajnička 1) od kapely (tajnička 2) je pre svoj text, ktorým obraňuje južanov, niekedy označovaná ako rasistická. Veď v USA je všetko možné... Skladba je však symbolom Ameriky a dostala sa do mnochy filmov, ako Con Air, Forest Gump a mnohých dalších.

riešiť

Krížovka na Moniku

Videoklip ku skladbe (tajnička 1) vznikol z dôvodu, že sa skupina nemohla dostaviť na program vysielaný stanicou BBC a v podstate ju mal zastúpiť. A dá sa povedať, že celkom úspešne, pretože skladba, ktorú napísal (tajnička 2) si čoskoro ziskala celý svet.

riešiť

Krížovka na Jarmilu

Na prelome 80' a 90' rokov švédska skupina (tajnička 1), rozvírila pomerne pokojné vody POPu so svoím singlom (tajnička 2). Bol to najpredávanejší singel tej doby. Tvár skupiny (tajnička 3), udržiavala istú dobu pomer so švédskym kráľom Karlom Gustavom.

riešiť

Krížovka na Soňu

Číslo 27 v hudbe nepatrí medzi šťastné. V tomto veku zomreli traja hudobníci, ktorých spája rock, sláva, drogy a umelecká nesmrteľnosť. Všetci traja dokázali ovplyvniť niekoľko hudobných generácii. Prvým z nich (tajnička 1) je známy tým, že v Paríži "všetky šípky" smerujú k jeho hrobu. Druhý z nich (tajnička 2), zostane navždy spätý s Woodstockom a tretím je (tajnička 3), ktorý začiatkom 90-tych rokov doslova odstrelil novú éru rockovej hudby.

riešiť

Krížovka na Gregora

Spevák skupiny Genesis (tajnička 1) je známy hlavne svojou sólovou tvorbou. Jeho najväčšie hity ako napríklad (tajnička 2) sú z osemdesiatych rokov. V poslednej dobe sa venoval aj soundtrackom. Vytvoril tiež hudbu k známemu filmu WALL-E.

riešiť

Krížovka na Anežku

Pesnička Lesson One od nórskej skupiny A-ha bola odmietnutá nahrávacím štúdiom. Chlapci ju teda premenovali a neskôr vydali pod názvom (tajnička 1). Predalo sa však niečo cez 300 kópii. Skupina teda skladbu zremixovala, natočila k nej unikátny videoklip, v ktorom spojili hraný a (tajnička 2) obraz a úspech nenechal na seba dlho čakať. Skladba sa stala (tajnička 3) jednotkou vo viacerých krajinách, vrátane Británie a USA.

riešiť

Krížovka na Jaromíra

„Takto búcha osud na bránu“ toto povedal (tajnička 1) k prvým štyrom tónom svojej slávnej (tajnička 2) nazývanej aj (tajnička 3). Mimochodom tie štyri tóny patria k najznámejším melódiam klasiky. Skladateľa k motívu "klopania osudu" inšpiroval spev strnádky obyčajnej, ktorý počul vo viedenskom parku.

riešiť

Krížovka na Dezidera

(tajnička 1) je najznámejšia pieseň rakúskej skupiny (tajnička 2), ktorá vyšla v roku 1985 na rovnomennom albume. Dočkala sa mnohých "cover" verzií, najznáješia je od slovinskej skupiny (tajnička 3).

riešiť

Krížovka na Vincenta

Z rockovej hudby začiatkom 90 rokov sa pomaly začína vytrácať klasický metal a žezlo preberá grunge. Celý svet začína šalieť s "Smells Like Teen Spirit" a podobne. V týchto podmienkach vyšiel (tajnička 2), nekompromisný, dravý, energický album s kovovým anielom na Harleji. (Tajnička 1) týmto albumom dobyli celý svet a vdýchli klasike opäť život.

riešiť

Krížovka na Drahomíru

(Tajnička 1) bol slávny džezový hudobník, ktorý dokázal vo svojej tvorbe spojiť scat-improvizovaný jazzový spev a techno. Od detstva sa zajakával, ale tento neduh otočil v hudbe vo svoj prospech. Za svoju tvorbu získal mnoho zlatých aj platinových platní. Jeho najznámejším hitom bola skladba (tajnička 2).

riešiť

Spoj sa s nami

google plus - krizofky facebook - krizofky twitter - krizofky
Vyhľadaj Krížovku podľa mena:  
Prihlás sa  |  Registrácia

Dnes má meniny Ľuboš