Online krížovky denne podľa mena v kalendári

   Viac krížoviek získaš vyhľadaním podľa mena.

Krížovka na Róberta

Novela "(tajnička 1), alebo optimizmus" je (tajnička 2) satirická reakcia na (tajnička 3) učenie o najlepšiom možnom svete.

riešiť

Krížovka na Lenku

Na našom malom knižnom trhu vyšla minulý rok zaujímavá publikácia, pre milovníkov tajomstiev "Úvod do štúdia (tajnička 1) hieroglyfov", ktorú napisali (talnička 2) a Christophe (tajnička 3). Určená je pre začiatočníkov v štúdiu hieroglyfov.

riešiť

Krížovka na Elu

Nebožtík (tajnička 1) je plný poetického humoru. Je to príbeh človeka, ktorý bol omylom vyhlásený za mŕtveho a ktorý tento fakt zoberie ako šancu na zmenu vo svojom živote. Sfilmovanie tohoto diela sa stalo autorovi osudným. (Tajnička 2) pri natáčaní dostal zápal pľúc a neskôr zomrel.

riešiť

Krížovka na Serváca

Jedna z najlepších kníh, ktorú napísal (tajnička 1), patrí medzi najlepšie protivojnové romány vôbec. Románom (tajnička 2) dokonale popísal bezmocnosť a beznádej radového vojaka, kde jeho najbližším nepriateľom je jeho veliteľ.

riešiť

Krížovka na Lesanu

Veriaci získavajú vieru a obraz o Kristovi sprostredkovane cez kazateľov a evanjeliá, tzn. z druhej ruky. Spisovateľ s dvoma Pulitzerovými cenami (tajnička 1) tento pohľad na Krista otáča a podáva ho z prvej ruky vo svojej knihe (tajnička 2).

riešiť

Krížovka na Mareka

Ruský spisovateľ (tajnička 1) na základe skutočných udalostí, ktoré prežil ako vojenský (tajnička 2), napísal knihu s názvom (tajnička 3). Názov knihy je pomenovaný po lovcovi z kmeňa Nanajcov, ktorý robil spisovateľovi sprievodcu po Tajge. Knihu sfilmovala sovietská kinematografia, neskôr aj japonský režisér Kurosawa.

riešiť

Krížovka na Milenu

Anglický autor (tajnička 1) žil v Mexiku počas búrlivých revolučných zmätkov začiatkom 20. storočia. Do tohto prostredia posadil dej svojho slávneho románu (tajnička 2). Hlavnou postavou je rozporuplný (tajnička 3), ktorý ako posledný tajne slúži omše, keďže je to v krajine zakázané.

riešiť

Krížovka na Emanuela

(Tajnička 1) Ľubomíra Liptáka Slovensko v 20 storočí sa stala najdiskutovanejšou historickou esejou o Slovensku. Už krátko po vydaní v 1968 roku, nadchla odborné kruhy. Krátko po normalizácii ju postihla (tajnička 2) cenzúra.

riešiť

Krížovka na Svetlanu

(Tajnička 1) je autorom diela Júlia alebo Nová Heloisa. Je to román v dopisoch, ktorý nesie romantické prvky ...láska dvoch ľudí, ktorým je bránené vo vzťahu. Zaujímavosťou je, že predlohou pre postavu geniálneho ateistu (tajnička 2), bol francúzsky filozof (tajnička 3).

riešiť

Krížovka na Alana

Najznámejšie dielo sumerskej kultúry a zároveň najstarší napísaný príbeh na svete, (tajnička 1) je cestou človeka za nesmrteľnosťou. Tento príbeh prevzali a prepísali do svojich jazykov Chetiti, Akkadi, (tajnička 2), Elamiti, Babylončania a iní. Pravdepodobne prostredníctvom babylonskej verzie sa časť príbehu, v ktorom je opísana potopa, dostala aj do židovského Starého zákona a kresťanskej Biblie.

riešiť

Krížovka na Bohumila

Prvý román v slovenskej literatúre napísal (tajnička 1). Ide o dvojzväzkový výchovný román "Príhody a skúsenosti (tajnička 2)". Prvý zväzok je dobrodružný, cestopisný román, druhý je kritickou satirou života na Slovensku z pozície nezaujatého cudzinca. Autor si všíma prežitky a problémy spoločnosti, ako alkoholizmus, poverčivosť, náboženskú teatrálnosť a iné daľšie. Viedenskou cenzúrou prešiel iba prvý zväzok, druhý nesmel byť vytlačený.

riešiť

Krížovka na Etelu

Predstavte si situáciu, keď sa celý vesmír prestane rozpínať a vrhne všetko o desať rokov dozadu s tým, že ľuia budú musieť znova prežiť posledné roky svojho života bez toho, aby mohli čokoľvek zmeniť. Túto myšlienku rozpracoval (tajnička 1) vo svojom známom diele. Čo nastane, keď vesmír opäť dospeje k pôvodnému bodu a obnoví sa pôsobenie slobodnej vôle? Viac v knihe (tajnička 2).

riešiť

Krížovka na Valentína

Knihu "Pán (tajnička 1) rád" neodporúčam čítať v MHD, alebo na verejnom priestranstve, pretože hlasný smiech, ktorý sprevádza jej čítanie, môže drážiť (tajnička 2) spoluobčanov. (Tajnička 3) postavil príbeh na prisťahovalcoch do USA, boriacich sa s angličtinou a ich schopnosti likvidovať gramatiku.

riešiť

Krížovka na Zoju

Christopher Hitchens sa vo svojej knihe (tajnička1) venuje citlivej téme: (tajnička 2) sile náboženstva vo svete. Polemizuje s veriacimi, predkladá argumenty proti náboženstvu založené na vede a rozume. Náboženstvo ponúka skreslenú predstavu o našom pôvode, podstate a o vesmíre. Vôbec nezáleží na tom, či si celý život veriaci, alebo ateista, alebo v tejto otázke nemáš jasno, táto kniha ťa vyprovokuje k zamysleniu...

riešiť

Krížovka na Emila

Medzi knihy, ktoré prečítaš na jeden "šup", patrí tá, ktorú napísal (tajnička 1). Názov knihy vznikol z prezývky hlavného hrdninu a tá zasa z jeho (tajmička 2). Autobiografický príbeh galejníka utekajúceho za slobodou, bol aj sfilmovaný.

riešiť

Krížovka na Miloša

Najznámejším (tajnička 1) dielom je satirický román (tajnička 2). Je to pohľad na stalinský režim, ktorý formou bájky autor priblíži čitateľom. Nesmrteľný výrok „Všetky zvieratá sú si rovné, ale niektoré sú si rovnejšie“ sa žiaľ začína týkať aj nás.

riešiť

Spoj sa s nami

google plus - krizofky facebook - krizofky twitter - krizofky
Vyhľadaj Krížovku podľa mena:  
Prihlás sa  |  Registrácia

Dnes má meniny Margaréta