Online krížovky denne podľa mena v kalendári

   Viac krížoviek získaš vyhľadaním podľa mena.

Krížovka na Ernesta

Pristáli Američania na Mesiaci, či len (tajnička 1)? Tak ako v (tajnička 2) aj vo vesmíre chceli byť jednotkou. Rusi im však zakaždým ukázali "chrbát". Najprv sledovali, ako Rusi vypustili do vesmíru prvú umelú družicu, potom prvého živého tvora a nakoniec prvého človeka. Tieto ruské úspechy mohla zatieniť jediná správa... pristátie človeka na Mesiaci.

riešiť

Krížovka na Drahoslava

Dnes je Zem najbližšie k Slnku, tento jav sa volá (tajnička 1). Netreba však čakať novú vlnu paniky z globálneho otepľovania. Teplejšie u nás nebude, iba na južnej pologuli. Je to kôli sklonu Zeme nadŕžať jednej strane. Čo však poteší je to, že to teplo južanom rýchlejšie skončí. To je kôli tomu, že čím je Zem bližšie k Slnku, tým má väčšiu rýchlosť. Ak by si to Slnko pri tej rýchlosti zmeškal, (tajnička 2) môžeš vidieť za rok.

riešiť

Krížovka na Danielu

Tmavomodrý lazurit, polodrahokam známy pod menom (tajnička 1) bol od nepamäti cenený. Jeho najznámejšie nálezisko sa nachádza v Badachšane, čo je provncia Afganistanu. Používa sa ako modré farbivo (tajnička 2), ale hlavne ako šperk. Najznámejšie využitie je z Chile. Lazuritom zdobené perá, používajú pri diplomatických stretnutiach, samozrejme pokiaľ im ich neukradne český prezident.

riešiť

Spoj sa s nami

google plus - krizofky facebook - krizofky twitter - krizofky
Vyhľadaj Krížovku podľa mena:  
Prihlás sa  |  Registrácia

Dnes má meniny Kristína