Online krížovky denne podľa mena v kalendári

   Viac krížoviek získaš vyhľadaním podľa mena.

Krížovka na Bartolomeja

V TV nás kŕmia krimi správami plných zločinov. Našťastie máme (tajnička 1), ktorý funguje a tieto zločiny rieši, takže vzápätí sa hovorí aj o sadzbách, ktoré zločinci dostanú. A tie sadzby sú riadne vysoké, až sa to dobre počúva. Čo sa už nepočúva tak dobre je vyčíňanie "harabandy". Tá sa zvyčajne postará o tie "nižšie" sadzby, alebo siahne po mimoradne populárnom prostriedku, zvanom procesná chyba. Zločinci potom v tom lepšom prípade odídu (tajnička 2) do zahraničia, alebo v tom horšom prípade, rôznymi spôsobmi sa pripomenú poškodeným, ako (ne)funguje náš právny štát.

riešiť

Krížovka na Filipa

Poriadne si odpľuvnúť a trafiť pritom cudzie oko do vzdialenosti až troch metrov, to je maličkosť pre tvora menom (tajnička 1). Pri troche šťastia ho možno stretnúť aj v uliciach (tajnička 2).

riešiť

Krížovka na Tichomíra

(Tajnička 1) je masív v blízkosti rovníka, kde sa udrží ľadovec. Tento (tajnička 2) stratovulkán obklopený národným parkom, presahuje výšku päťtisíc metrov nad morom.

riešiť

Krížovka na Janu

Prechod medzi romantizmom a modernými hudobnými štýlmi priniesol (tajnička 1), zakladateľ hudobného (tajnička 2).

riešiť

Krížovka na Anabelu

Bitka pri (tajnička 1) bola najväčou bitkou proti Turkom na našom území. Víťazstvo (tajnička 2) armády určilo ďalší osud Poiplia.

riešiť

Krížovka na Lýdiu

(Tajnička 1) bola žena, ktorá sa aktívne zapojila do protihabsburského povstania. Povstaniu dala syna a za manžela si vzala povstalca. Osobne bránila hrad v (tajnička 2) proti presile. Jej pozostatky sú uložené v najkrajšej gotickej stavbe na Slovensku. Ktorá stavba to je, sa dozvieš po vyriešení dnešnej osemsmerovky.

riešiť

Krížovka na Helenu

Národný park Canaima vo Venezuele to sú hlavne (tajnička 1), ktoré vyrazia turistom dych. Jedna z nich sa stala podkladom pre známy román (tajnička 2).

riešiť

Krížovka na Milicu

Na konci doby bronzovej podľahly všetky (tajnička 1) stredomoria fenoménu (tajnička 2). Všetky až na Egypt.

riešiť

Krížovka na Leonarda

(Tajnička 1) je informačnou diaľnicou, ktorá spája (tajnička 2) s mozgom.

riešiť

Krížovka na Marcelu

(Tajnička 1) je film z obdobia prvej svetovej vojny pretkaný nádhernými (tajnička 2) súbojmi, ktoré určite nadchnú každého fanúška tohto žánru.

riešiť

Spoj sa s nami

google plus - krizofky facebook - krizofky twitter - krizofky
Vyhľadaj Krížovku podľa mena:  
Prihlás sa  |  Registrácia

Dnes má meniny Bartolomej