Online krížovky denne podľa mena v kalendári

   Viac krížoviek získaš vyhľadaním podľa mena.

Krížovka na Tadeáša

Prvé očkovanie proti (tajnička 1) uskutočnil v roku 1720 Prešovčan (tajnička 2). Urobil tak na vlastnej dcére a úspešne. Vďaka "lepšiemu marketingu" je však svetové prvenstvo priznané "nejakému" Angličanovi, ktorý tieto pokusy napodobnil zhruba o sedemdesiat rokov neskôr.

riešiť

Krížovka na Jána

Po rokoch sa z manželstva vytratí iskra, manželka si nájde milenca. Kto, či skôr, čo v takej situácii poteší muža? Film režisérky (tajnička 1) triafa do čierneho. Je krásna, nefrfle, nerozkazuje a navyše nemá matku. Poskytne rozkoš a naserie manželku. Jednoducho (tajnička 2) kráska (tajnička 3) je dokonalá.

riešiť

Krížovka na Sidóniu

Po tom, čo sa spevák (tajnička 1) a gitarista (tajnička 2) rozhodli vrátiť do známej kapely, na festival Rock in Rio si ich prišlo pozrieť a podporiť neskutočných 250 tisíc fanúšikov. Našťastie tento hudobný ošiaľ je zaznamenaný na DVD a stiahnuť sa dá cez torrenty na internete.

riešiť

Krížovka na Paulínu

Otroctvo má rôzne podoby, ale vždy je to o tom, že jeden pracuje na druhého. Slovensko je otrokársky štát a ty si otrok. Musíš pracovať, aby sa postavili domy. Ibaže nie domy pre teba. Musíš pracovať, aby deti dostali príspevky na to, že chodia do školy. Ibaže nie tvoje deti. Musíš pracovať, aby si uživil desaťčlennú rodinu. Ibaže nie tvoju rodinu. Kedy ponúkne naša (tajnička 1) vláda konečne riešenie? Lebo situácia v spoločnosti sa môže zvrtnúť a niekto príde a nastolí konečné riešenie (tajnička 2) otázky.

riešiť

Krížovka na Alojza

Cisár (tajnička 1) patril medzi tých horších. Ale do dejín sa zapísal editktom, ktorým udelil rímske občianstvo všetkým (tajnička 2) obyvateľom ríše. Netreba však za tým hľadať (tajnička 3). Bol to len spôsob, ako zdaniť obyvateľstvo provincií.

riešiť

Krížovka na Valériu

Medzi najvýznamnejších špiónov rozhodne patrí (tajnička 1). Niekoľkokrát varoval Stalina o pripravovanej operácii (tajnička 2), Stalin to však nebral v úvahu. Neskôr potvrdil dôležitú informáciu o neutralite (tajnička 3). Čo umožnilo stiahnuť dobre vyzbrojené a vycvičené sibírske jednotky a nasadiť ich pri Moskve.

riešiť

Krížovka na Alfréda

Vysoko v peruánskych horách sa nachádza stratené mesto, ktoré v kečuánskom jazyku znamená (tajnička 1). Názov mesta však nie je pôvodný. Nazval ho tak americký archeológ (tajnička 2), ktorý mesto v džungli objavil. V súčastnosti je mesto zaradené v zozname (tajnička 3).

riešiť

Krížovka na Vratislava

"Otvor do oblohy" je jeden z názvov (tajnička 1) v Androméde. Staršie pomenovanie tejto galaxie pochádza z Perzie. V (tajnička2) sa spomína ako "hmlistý obláčik".

riešiť

Krížovka na Adolfa

Blížia sa prázdniny, preto je čas si pripomenúť "prázdninovú skladbu" (tajnička 1) z 80 rokov od kapely (tajnička 2). Nadčasová skladba starej (tajnička 3) legendy osvieži každé leto.

riešiť

Krížovka na Blanku

(Tajnička 1) ho označil za jedného z najschopnejších vojvodcov a povýšil ho do senátorskeho stavu. Celkom dobrá kariéra na dieťa prepusteného otroka. (Tajnička 2) to neskôr dotiahol ešte ďalej, bol vyhlásený za cisára a tri meciace ním aj bol. Žiaľ po tom, ako sa snažil zaviesť reformy, bol zavraždený vlastnou ochrankou.

riešiť

Spoj sa s nami

google plus - krizofky facebook - krizofky twitter - krizofky
Vyhľadaj Krížovku podľa mena:  
Prihlás sa  |  Registrácia

Dnes má meniny Tadeáš