Online krížovky denne podľa mena v kalendári

   Viac krížoviek získaš vyhľadaním podľa mena.

Krížovka na Slavomíra

Tretí najväčší (tajnička 1) ostrov a (tajnička 2) sú známe pod názvom borovicové ostrovy. V sedemdesiatych rokoch boli hlavným centrom hnutia hippies v Európe.

riešiť

Krížovka na Ervína

Jeden z najznámejších pohľadov na Kriváň je z obce (tajnička 1). Obec je posadená do krásneho prostredia Západných Tatier. Obec má ideálne podmienky na turistiku, cykloturistiku a vďaka Belej, si na svoje prídu vodáci. Súčasťou obce je aj známe (tajnička 2).

riešiť

Krížovka na Marcela

Židovské slovo machala znamená bolesť, chorobu. Keď slovo machala spojíme so slovom pamír, dostaneme škodcu - eštebáka, ktorý túto bolesť šíri. Ale prečo sa dnes stretávame s touto bolesťou? Prečo eštebák za bieleho dňa zaútočí na dôchodcov? To je preto, že sme komunistov po revolúcii nepovešali, aj keď jeden z nich, (tajnička 1) nám osobne ukázal, ako sa to robí. Lenže jedna lastovička leto nerobí a naša spoločnosť je stále plná chorôb. Najhorší je vírus ŠTB, ktorý je členom dozorných rád, je v mafii, štátnej správe a konkrétne (tajnička 2), bol dokonca poradcom "ficostanu".

riešiť

Krížovka na Jelu

Romantický film o dvojici, kde každý je z iného sveta a postupne hľadajú k sebe cestu, pravdepodobne nebude zaváňať originalitou a nebude to trhák. Netýka sa to však filmu (tajnička 1), ktorý natočil (tajnička 2). Výborná komédia aj pre polovičky nežných polovičiek.

riešiť

Krížovka na Valéra

Proteínové vlákno nazývané (tajnička 1) sa získava transplantáciou žľazových génov istého druhu pavúka do mliečnych žliaz kôz. Z mlieka sa extrahuje emulzia, z ktorej sa spriada takzvané (tajnička 2) vlákno, ktoré je jemnejšie a zároveň pevnejšie, ako prírodný hodváb.

riešiť

Krížovka na Rudolfa

Príchod jari je tradične spojený s (tajnička 1) a sviatkami. Ak by náhodou zlyhal kalendár, príroda nám príchod jari oznámi vizuálne drobnými (tajnička 2) a o zvukovú kulisu sa postarajú (tajnička 3).

riešiť

Krížovka na Danu

Zvieratá a rastliny si syntetizujú vlastnú kyselinu (tajnička 1). Avšak vplyvom genetického defektu si človek, netopier (tajnička 2) a niekoľko iných zvierat nedokážu tento vitamín vytvárať, preto ho musia príjmať v potrave. Jeho chronický nedostatok spôsobuje u človeka (tajnička 3).

riešiť

Krížovka na Fedora

Nedostatok (tajnička 1) je príčinou známeho ochorenia nervového systému (tajnička 2). Je to choroba, ktorou trpia ľudia žijúci v oblastiach chudobných na stravu. Táto choroba postihuje aj (tajnička 3).

riešiť

Krížovka na Justínu

Jedenie rýb počas tehotenstva zvyšuje u detí IQ a naopak znižuje vývinové poruchy. Ryby sú prevenciou proti (tajnička 1), srdcovo-cievnym problémom a alergiám. Takisto sú zdrojom (tajnička 2) mastných kyselín a množstva (tajnička 3), preto by mali spestriť náš kuchynský stôl aspoň raz do týždňa.

riešiť

Krížovka na Aleša

Vitamín (tajnička 1) má účinok na plodnosť a potenciu. Je dôležitý pre prevenciu samovoľných potratov. Podporuje činnosť pohlavných žliaz a znižuje krvný tlak. Spomaľuje proces (tajnička 2), preto ho využíva aj (tajnička 3).

riešiť

Spoj sa s nami

google plus - krizofky facebook - krizofky twitter - krizofky
Vyhľadaj Krížovku podľa mena:  
Prihlás sa  |  Registrácia

Dnes má meniny Slavomír