Online krížovky denne podľa mena v kalendári

   Viac krížoviek získaš vyhľadaním podľa mena.

Krížovka na Soňu

Číslo 27 v hudbe nepatrí medzi šťastné. V tomto veku zomreli traja hudobníci, ktorých spája rock, sláva, drogy a umelecká nesmrteľnosť. Všetci traja dokázali ovplyvniť niekoľko hudobných generácii. Prvým z nich (tajnička 1) je známy tým, že v Paríži "všetky šípky" smerujú k jeho hrobu. Druhý z nich (tajnička 2), zostane navždy spätý s Woodstockom a tretím je (tajnička 3), ktorý začiatkom 90-tych rokov doslova odstrelil novú éru rockovej hudby.

riešiť

Krížovka na Alenu

(Tajnička 1) je zelenina, ktorá sa k nám dostala až z ďalekej Číny. Hoci je to zelenina, pripravuje sa ako ovocie. Hlavne na jar príde vhod, ako náhrada jabĺk do koláčov. Okrem koláčov je vhodná aj ku (tajnička 2) mäsu. Táto rastlina prospieva krvnému obehu, pokožke a vlasom. Neprospieva však (tajnička 3).

riešiť

Krížovka na Emanuela

(Tajnička 1) Ľubomíra Liptáka Slovensko v 20 storočí sa stala najdiskutovanejšou historickou esejou o Slovensku. Už krátko po vydaní v 1968 roku, nadchla odborné kruhy. Krátko po normalizácii ju postihla (tajnička 2) cenzúra.

riešiť

Krížovka na Mariána

"Tierra, Tierra!" Tento výkrik, na ktorý túžobne čakali námorníci celých 71 dní, zachránil (tajnička 1) na výprave do Indie pred vzburou. Tou zemou bol ostrov (tajnička 2), teraz nesie názov (tajnička 3), ktorý bol na tejto výprave objavený.

riešiť

Krížovka na Gabriela

Dôležitou dopravnou tepnou v Ázii je (tajnička 1) magistrála. Spája (tajnička 2) s Moskvou a (tajnička 3). Jej jednokoľajová trať prechádza cez jedno z najsuchších území na Zemi - púšť (tajnička 4).

riešiť

Krížovka na Adriána

Podobne ako iné živočíchy aj (tajnička 1) potrebujú na rozmnožovanie partnera. Vzľadom na to, že sú to (tajnička 2), pri rozmnožovaní sú oplodnení obaja partneri.

riešiť

Krížovka na Beňadika

Film (tajnička 1) natočil herec a režisér (tajnička 2) ako svoj prvý na poste režiséra. Nestáva sa často, aby režisérsky debut získal Oskara. Tento ich získal hneď sedem, vrátane Oscarov za Najlepší film a Najlepšiu réžiu.

riešiť

Krížovka na Blashoslava

Zázrak z kuchyne našich babičiek je (tajnička 1). Je to jediná zásaditá (tajnička 2), takže je vhodná pre ľudí s prekysleným žalúdkom. Pre vysoký obsah zinku, má priaznivé účinky na vlasy a nechty. Takisto je vhodné pre chudokrvných ľudí, nakoľko obsahuje veľa železa, navyše je významným zdrojom vitamínov skupiny B. Chýba mu len jedíné..., kôli tomu sa však odporúča pri (tajnička 3) diéte. Kedysi (tajnička 4) tvorilo základnú zložku našej - slovanskej stravy. Pripravovali sa z neho placky, kaše, polievky. Neskôr ho nahradila pšenica, raž a najmä ryža a zemiaky. Dnešná moderná kuchyňa, hlavne tá západná, ho znova objavuje a zaraďuje do jedálnička.

riešiť

Krížovka na Víťazoslava

Zlý kruh. Tak môžme nazvať život v našom štáte. Pracujúci človek odvádza dane štátu, ktorý z týchto peňazí podporuje neprispôsobivé skupiny, či (tajnička 1) etniká. Tieto skupiny sa aj vďaka tejto podpore množia, čím štát núti pracujúcich viac pracovať, aby mohli platiť nové alebo vyššie dane. Tieto nové, vyššie dane opäť idú na neprispôsobivých, pričom štát zanedbáva ochranu pracujúceho človeka, jeho rodiny a majetku. Toto samozrejme využívajú neprispôsobiví na zvýšenie svojho (tajnička 2) a prejavenie svojho (tajnička 3) charakteru. Hromadné znásilnenie dieťaťa na rušnej ulici za bieleho dňa je to, kôli čomu chodíme do práce? To sú nové hodnoty, ktoré si máme osvojiť a ktoré získavame z naších daní?

riešiť

Krížovka na Jozefa

Medzi najtajomnejšie národy určite patria (tajnička 1). Už starovekí historici viedli diskusie o ich pôvode. Herodotos predpokladal, že pochádzali z Lýdie, naproti tomu Dionysios z (tajnička 2) tvrdil, že sú pôvodným etnikom na (tajnička 3) poloostrove. Napriek tomu, že sa po nich zachovalo množstvo písomných pamiatok, ich písmo nevieme čítať.

riešiť

Spoj sa s nami

google plus - krizofky facebook - krizofky twitter - krizofky
Vyhľadaj Krížovku podľa mena:  
Prihlás sa  |  Registrácia

Dnes má meniny Soňa