Osemsmerovky na každý deň
Online osemsmerovky s príbehom

Osemsmerovky z kategórie:

online osemsmerovkaOsemsmerovka na dnes

 - Dnešná osemsmerovka je na Líviu

Ak ste sa učili, ktorá hviezda je najbližšie k našej slnečnej sústave, tak to už za "chvíľu" platiť nebude. O nejakých 33 tisíc rokov bude k nám najbližšie hviezda typu červený trpaslík Ross 248. A tajnička osemsmerovky schováva súhvezdie, z ktorého k nám Ross 248 letí.

Riešiť

online osemsmerovkaOsemsmerovka zo včera

 - Včerajšia osemsmerovka bola na Vlastu

Tragédiu Sedem proti Tébam napísal autor, ktorý je považovaný za otca tragédie. Jeho meno vie každý, kto chodil na strednú. S jeho smrťou sa spája legenda, že si orol jeho hlavu pomýlil s kameňom a zhodil mu na ňu „tajnička“.

Riešiť

Osemsmerovky na meno

Osemsmerovka na Jaromíra

Tajničkou tejto osemsmerovky je najjasnejšia hviezda našej oblohy. Ide o dvojhviezdu, v rámci ktorej bola prvý krát objavená hviezda typu biely trpaslík.

Riešiť

Osemsmerovka na Miloslavu

Do osemsmerovky zoskočil vynálezca padáka, čestný člen The American Society for Promotion of Aviation, pochovaný v Smoleniciach.

Riešiť

Osemsmerovka na Idu

Do osemsmerovky sa schoval bájny trojhlavý pes, ktorý stráži vchod do gréckeho podsvetia – Hádu.

Riešiť

Osemsmerovka na Pravoslava

Daedalus (Daidalos) bol projekt kozmickej lode určený na medzihviezdne lety, vypracovaný Britskou "tajnička" spoločnosťou s cieľom doletieť asi za 50 rokov do oblasti Barnardovej hviezdy vzdialenej necelých 6 svetelných rokov. Projekt Daedalus predpokladá použitie série kontrolovaných termonukleárnych výbuchov s dosiahnutím rýchlosti okolo 50 000 km/s.

Riešiť

Osemsmerovka na Valentína

Apolónov syn Asklépios bol v mladosti zverený do výchovy múdremu a vzdelanému kentaurovi, ktorého meno som schoval do tejto osemsmerovky.

Riešiť

Osemsmerovka na Arpáda

Naša najbližšia hviezda po Slnku, Proxima Centauri má podobnú radiálnu rýchlosť a vlastný pohyb ako dvojhviezda Alfa Centauri A,B a nachádza v blízkosti ich roviny obiehania. Z tohto pohľadu ju niektorí astronómovia radia medzi “tajnička”.

Riešiť

Osemsmerovka na Perlu

Puška Lebel M1886 bola zavedená v roku 1886 a bola prvou puškou na svete, ktorá používala bezdýmový prach. Mala osemranný zásobník a dostrel až 800 metrov. Bola to hlavná zbraň "tajnička" pechoty počas prvej svetovej vojny.

Riešiť

Osemsmerovka na Dezidera

Do tejto osmemserovky sme zakomponovali typ hudobnej skladby príjemného, ľahkého charakteru, zväčša hraná večer pod šírim nebom. Jednou z najznámejších je určite Eine kleine Nachtmusik.

Riešiť

Osemsmerovka na Gabrielu

Malá doba ľadová je obdobie od roku 1250 až po 1855. V tomto období Grónsko prestalo byť zelené, občas zamrzli aj moria, v Anglicku sa prestal pestovať vinič a Európu niekoľkokrát postihol "tajnička".

Riešiť

Osemsmerovka na Zdenka

Čierna smrť je názov obrovskej morovej pandémie v stredoveku. V stredovekej Európe sa prvýkrát objavila na "tajnička".

Riešiť

Osemsmerovka na Zoju

Biela smrť je prezývka ostreľovača, ktorý za 100 dní zabil 542 Rusov pri obrane svojej vlasti. Pre dobro Zeme je to stále málo, ale na nesmrteľnosť to stačí. Jeho meno zistíš po vyriešení tejto osemsmerovky.

Riešiť

Osemsmerovka na Vandu

Vieš si predstaviť hviezdu tak veľkú, že ak by sme ju umiestnili do stredu slnečnej sústavy, tak jej povrch by sa nachádzal až za obežnou dráhou Jupitera? Jedna taká hviezda sa nachádza v súhvezdí, ktoré sme schovali do tejto osemsmerovky a volá sa VY Canis Majoris.

Riešiť

Osemsmerovka na Dorotu

Do tejto osemsmerovky sa schovala postava z Jarošovho románu, ktorá radila zakladať fabriky, aby sa tak predchádzalo chudobe.

Riešiť

Osemsmerovka na Agátu

Karel Jaromír Erben vydal jemne mrazivú básnicku zbierku, v ktorej sa nachádza balada schovaná v tejto osemsmerovke. (S pôvodným českým názvom).

Riešiť

Osemsmerovka na Veroniku

V tejto osemsmerovke je anjel, ktorého Boh využíva na skúšanie ľudí v ich viere.

Riešiť

Osemsmerovka na Blažeja

Túto osemsmerovku uhádne každý Lučenčan, lebo hľadáme známu spisovateľku, ktorá je pochovaná v Lučenci.

Riešiť

Osemsmerovka na Erika

Pre mňa najkrajšou vojenskou jednotkou je poľský okrídlený jazdec - "tajnička". Keď takéto jednotky oslobodili Viedeň, viacerí Turci zomreli na estetický zážitok.

Riešiť

Osemsmerovka na Tatianu

V tejto osemsmerovke hľadáme staroveký štát, kde razili prvé mince na svete. Mince boli vyrobené z prirodzenej zmesi zlata a striebra. Minca sa volala Statér.

Riešiť

Osemsmerovka na Emila

V tejto osemsmerovke hľadáme názov prírodnej zliatiny zlata a striebra.

Riešiť

Osemsmerovka na Emu

Do tejto osemsmerovky nám vletel český maliar, najvýznamnejší predstaviteľ európskej secesie.

Riešiť

Osemsmerovka na Gašpara

Ak chceš mať oči jaguára a vidieť veci z iného sveta, potrebuješ odvar peruánskych indiánov Ayahuasca, po našom liana mŕtvych. Miesto, kde indiánov nájdeš pripravovať Ayahuascu je v tajničke tejto osemsmerovky.

Riešiť

Osemsmerovka na Alfonza

Diamantový dážď na planétach Urán a Neptún pri svojej ceste dole ťahá plyn a ľad, čo spôsobuje prúdy vodivého ľadu. Tento jav pôsobí ako akési „tajnička“, prostredníctvom ktorého sa vytvára magnetické pole planéty.

Riešiť

Osemsmerovka na Bohuša

Analýza aDNA odhalila, že schopnosť tráviť laktózu v mliečnych výrobkoch v dospelosti, sa v Európe objavila asi pred 6000 rokmi. O niečo neskôr, asi pred 5900 rokmi aj schopnosť lepšie znášať „tajnička“, t. j. premieňať mastné kyseliny s krátkym reťazcom na mastné kyseliny s dlhým reťazcom.

Riešiť

Osemsmerovka na Tamaru

Nastal čas, spomenúť si na Goliana a Viesta, mali by sme zapnúť rádiá a oprášiť signál „Začnite s vysťahovaním“. Tentoraz musíme odstrániť mafiu sediacu vo vláde. Potrebujeme opäť „tajnička“.

Riešiť

Osemsmerovka na Gejzu

Pseudoveda, ktorá odmieta evolučnú teóriu a na vysvetlenie zázrakov sa snaží používať vedecké postupy ... neúspešne.

Riešiť

Osemsmerovka na Timoteja

Ťažká voda je hustejšia než bežná voda, lebo sa v nej nachádza namiesto vodíka prvok, ktorý je v tajničke osemsmerovky a je dvakrát ťažší ako vodík.

Riešiť

Osemsmerovka na Miloša

Bondovka s krásnou Evou Green (Vesper).

Riešiť

Osemsmerovka na Zoru

Ak ste čítali Sapkowského Zaklínača, určite bude jednoduché uhádnuť názov príšery, ktorá zaliezla do tejto osemsmerovky. Táto potvora vedela lietať a mala telo z polovice podobné levovi a chvost s jedovatým, ostrím koncom.

Riešiť

Osemsmerovka na Vincenta

Muránska Venuša bola známou pre svoju krásu a na tu dobu voľnejšie mravy. Jej meno je v tajničke osemsmerovky a jej prababkou bola krvavá grófka Alžbeta Báthoryová.

Riešiť

Osemsmerovka na Dalibora

Kenneth Edgeworth v roku 1940 ako prvý definoval oblasť v Slnečnej sústave, ktorá sa nachádza za dráhou planéty, ktorá je v tajničke tejto osemsmerovky. Túto oblasť nazývame Kuiperov pás.

Riešiť

Osemsmerovka na Drahomíru

Kniha Zvieracia farma bola zakázanou, lebo po lopate vykresľuje princíp fungovania komunizmu, čo bolo pre nikdy nepracujúcich komunistov nebezpečné. To, že ich Orwell vykreslil, ako prasce je preto, že komunisti sú „tajnička“ nech sa pozriete, ktorýmkoľvek SMEROM.

Riešiť

Osemsmerovka na Bohdanu

Nesmrteľnosť je pre každého aj pre teba, ale len dovtedy, kým si na teba spomenie aspoň jeden človek. Chlapík v tejto osemsmerovke sa o nesmrteľnosť snažil a aj to dokázal, keďže sa dostal aj do učebných osnov. Je nesmrteľný už 5000 rokov.

Riešiť

Osemsmerovka na Natašu

Zrúcaninu tretieho najvyššie položeného hradu nájdeme na vrchu Cigánka. Jeho názov je v „tajničke“.

Riešiť

Osemsmerovka na Kristínu

Zázrak v Andách je udalosť z roku 1972, kedy došlo k zrúteniu lietadla, blízko stratovulkánu “tajnička”, na trase z Uruguajského Montevidea do Čilského Santiaga. 16 ľudí prežilo pád lietadla, pád lavíny a 72 dní bez stravy uprostred skál, ľadu a snehu. Jediný zdroj jedla boli telá...

Riešiť

Osemsmerovka na Dobroslava

Po stretnutí s voličom Fica, alebo Matoviča ti pomôže iba mentálna dezinfekcia, inak povedané „tajnička“, alebo zbraň, alebo azyl v normálnom štáte.

Riešiť

Osemsmerovka na Radovana

Fantázia je odtlačok veci v duši. Túto krásnu vetu povedal žiak Kratosa, ktorého si mohol nájsť meste Kitios, alebo si ho nájdi v tejto osemsmerovke.

Riešiť

Osemsmerovka na Rastislava

Pomenovanie filozofického smeru, ktoré má sídlo v tejto osemsmerovke, vzniklo podľa maľovanej stĺpovej siene na aténskej Agore a založil ho chlapík narodený na Cypre.

Riešiť

Osemsmerovka na Ernesta

Nie je divné, že počas jednej vlády, dochádza k vraždám študentov, novinárov, rozkrádaniu štátu cez „svojich ľudí“ . Naopak druhá vláda chce tieto zločiny vyšetrovať. Volič však rozhodne, že sa vráti vláda, ktorá vrahov a mafiu prepustí na slobodu. Nie, nie je to divné, toto je zrkadlo spoločnosti - slovenská „tajnička“.

Riešiť

Osemsmerovka na Malvínu

Na polceste medzi Prešovom a Rzešovom leží mesto, ktoré ma symbolický význam pre niektoré športové kluby.

Riešiť

Osemsmerovka na Dášu

V tejto osemsmerovke tečie rieka, ktorá vzniká sútokom riek Ondavy a Latorice.

Riešiť

Osemsmerovka na Alexeja

V tejto osmesmerovke je mezoamerický boh (Toltékovia, Aztékovia), v podobe bieleho a fúzatého opereného hada. Po vyriešení to rýchlo povedz 5-krát po sebe bez zakoktania .

Riešiť

Osemsmerovka na Severína

Lapis lazuli v starovekom Egypte považovali za posvätný kameň. Egypťania verili, že sa v ňom skrýva nekonečná energia nočnej oblohy a hviezd. Prášok z neho mal rovnakú cenu ako zlato a jeho názov je v osemsmerovke.

Riešiť

Osemsmerovka na Bohuslavu

Čo majú spoločné režiséri Juraj Jakubisko a Federico Fellini? Áno, je to slávna Giulietta Masina, ktorá bola Felliniho manželkou a zahrala si v dvoch Jakubiskových filmoch. Ten prvý je v osemsmerovke a ten druhý prichádza do kín

Riešiť

Osemsmerovka na Antóniu

Tawantinsuyu, alebo Štyri krajiny je názov ríše, ktorú založili „tajnička“ po porážke Chankov.

Riešiť

Osemsmerovka na Andreu

Napriek tomu, že herečka v tejto osemsmerovke má v mene kameň, srdce také rozhodne nemá. Je známa tým, že práve jej vďačí za svoju hereckú kariéru slávny Leonardo DiCaprio.

Riešiť

Osemsmerovka na Drahoslava

Prvočíslo je „tajnička“ číslo, ktoré je väčšie ako 1 a ktorého jedinými deliteľmi sú 1 a ono samo.

Riešiť

Osemsmerovka na Danielu

Nositeľmi laventskej kultúry boli Jaguárí Indiáni známi pod menom v tejto osemsmerovke. Ústrednou témou ich umenia je zobrazovanie jaguárodlakov.

Riešiť

Osemsmerovka na Alexandru

Ak ste čítali knihu Meno ruže od Umberta Eca, iste si spomeniete na meno mnícha, ktorého našiel Viliam so Severínom utopeného v sude.

Riešiť

Osemsmerovka na Nový rok

Francúzsky zubár Auguste Taveau na prípravu svojho amalgámu použil ortuť a ďalší kov, ktorý je v osemsmerovke.

Riešiť

Osemsmerovka na Silvestra

Pokrývka hlavy, ako typický maskovací doplnok „tajnička“ vojaka plní aj rôzne iné úlohy, ako je ochrana proti komárom a hlavne proti slnku.

Riešiť

Osemsmerovka na Dávida

Jedna z mála vecí, ktorú Rusi dokážu samostatne vymyslieť, vyrobiť a vyvážať je v osemsmerovke.

Riešiť

Osemsmerovka na Miladu

V živočíšnej ríši majú zuby múdrosti aj "tajnička".

Riešiť

Osemsmerovka na Ivanu

Ak hľadáte príjemné a kvalitné ubytovanie v Košiciach, treba ísť do historického centra a najlepšia voľba je Penzión Hradbová, ktorý dostal 9.1 bodu na Booking.com. Centrum na dlani, kopec reštaurácií v okolí, výborné služby personálu, parkovanie, wellnes a nízke ceny. To všetko si chvália zákazníci. Hotel má dokonca svojho „tajnička“. Výlet do Košíc? Jednoznačne!

Riešiť

Osemsmerovka na Filoménu

V tejto osemsmerovke je návod, ako preskočiť reklamu pri pozeraní videí na YouTube. 1.Krok - klikni na želané video, na ikonu „play“ v dolnej časti. Jasné, spustí sa najprv reklama. 2.Krok - klikni na ikonu „ďalšie video“ napravo od „play“, čím zrušíš reklamu, ale dostaneš sa na ďalšie video. 3.Krok - klikni vľavo hore v „tajničke“ na šípku „naspäť“ , čím sa dostaneš na pôvodné video, ale už bez reklamy. Toto funguje len na PC. Na mobile a smart TV nie.

Riešiť

Osemsmerovka na Štefana

José Raul Capablanca bol kubánsky šachový veľmajster, ktorý porazil každého na koho narazil, ale len do roku 1924. V tom roku mu v New Yorku skrížil šachovnicu Pezinčan Richard Réti. Po Rétim je pomenované aj otvorenie šachovej hry „1. Je3“ – Rétiho hra. Česko-Slovenského veľmajstra Richarda Rétiho v roku 1929 porazil veľmi ťažký súper z tejto osemsmerovky.

Riešiť

Osemsmerovka na Prvý sviatok vianočný

Čím ste chceli byť, keď ste boli dieťaťom? Každý z nás má niekoľko tipov, ktoré vo väčšine prípadov nesedia so skutočnosťou. Keď to však zhrniem, tak každý chcel byť „tajnička“.

Riešiť

Osemsmerovka na Adama a Evu

Človek dozrie vtedy, keď zistí, že radšej dáva, ako prijíma. Preto Vám želáme Veselé Vianoce a utekajte rozdávať všade „tajnička“, všade, kde sa to len dá.

Riešiť

Osemsmerovka na Nadeždu

V tejto osemsmerovke je schovaný film, o ktorom nemôžem povedať nič, lebo by som to hneď prezradil, stačia dva tóny z jeho hudby a vieš, o čo ide. Mimochodom, hudba k tomuto filmu bola napísaná na motívy nemeckej balady, ktorej preklad by tiež prezradil názov filmu.

Riešiť

Osemsmerovka na Adelu

To, že do kín prichádza film od mŕtveho režiséra, v ktorom navyše hrá mŕtva herečka je dôkaz o tom, že umenie je „tajnička“.

Riešiť

Osemsmerovka na Bohdana

Ak máte radi detaily, tak vám neuniknú mnohé veci. V hudobných klipoch skupiny BijouTerrier je ich vždy dosť. Jeden super detail je aj priezvisko v cestovnom pase zo skladby Vaňa z Vorkuty, ktoré je aj v tajničke tejto osemsmerovky.

Riešiť

Osemsmerovka na Dagmaru

Etiketa hovorí, že manželku prezidenta nazývame prvá dáma. Manžela prezidentky nazývame prvý manžel, prvý pán. Aký titul bude mať podľa etikety partner teplého prezidenta?

Riešiť

Osemsmerovka na Juditu

Prečo mnohí úspešní manažéri, majitelia úspešných firiem, nie sú úspešní v politike? Lebo, kým vo vlastnej firme si oni sami vyberajú zamestnancov, vo voľbách im zamestnancov vyberá volič. A práve od schopnosti podsunúť voličovi správnych zamestnancov, závisí ich úspech pri rozkrádaní, alebo riadení štátu. To, či to nazveš rozkrádanie, alebo riadenie, závisí od tvojho politického „tajnička“.

Riešiť

Osemsmerovka na Slávku

Ficoid je živočích s nízkym sebavedomím, ustráchaný z nových vecí, plný nenávisti voči úspešným. Je prudko veriaci, verí všetkým nezmyslom, proroctvám, ale hlavne konšpiráciám. Do konca verí, že verí pravde, lebo mu chýba základné mentálne vybavenie na rozlíšenie toho, čo je pravda a čo lož, kto je agresor a kto obeť. Preto sa rád zdržiava v húfe, lebo v množstve je pravda. Iba tam môže byť víťazom, môže urážať ženy, dokonca prezidentku. Ficoid je na druhej strane mocný nástroj, vďaka ktorému je postavená „tajnička“ z trestne stíhaných osôb.

Riešiť

Osemsmerovka na Kornéliu

Eratostenovo sito neslúži na chytanie rýb, je to niečo, čo je ukryté v osemsmerovke a chytáš s tým prvočísla.

Riešiť

Osemsmerovka na Albínu

Kultová skladba „Holiday in Cambodia“, ktorú napísal Jello Biafra je reakciou na genocídu, ktorú spáchal komunistický masový vrah z tejto osemsmerovky.

Riešiť

Osemsmerovka na Ivicu

Našou najbližšou svietiacou hmlovinou a najbližšou oblasťou, v ktorej vznikajú hviezdy je Veľká hmlovina v „tajničke“.

Riešiť

Osemsmerovka na Branislavu

Katastrofa letu 447 na trase Rio de Janeiro – Paríž, bola prvou nehodou lietadla Airbus A330. Lietadlo opustilo brazílsky vzdušný priestor, ale v „tajnička“ sa už neprihlásilo. Na vine bola Pitotova trubica, ktorú upchala námraza.

Riešiť

Osemsmerovka na Luciu

Jediná dobrá vec, ktorá prichádza z východu je schovaná v osemsmerovke.

Riešiť

Osemsmerovka na Otíliu

Evolúcia sa postará o to, že ten, kto má výhodu prežije a ten kto ju nemá, neprežije. „Tajnička“ je výhoda, ktorú využijú tí chytrí a o ostatných sa postará evolúcia.

Riešiť

Osemsmerovka na Hildu

Dokážeme vytvoriť približne 5,472 x 10^21 rôznych sudoku príkladov. To číslo sa dá zapísať aj takto: 5 472 000 000 000 000 000 000. Ak by sme chceli vyriešiť všetky sudoku príklady, potrebovali by sme veľmi veľa času, ktorý by prevyšoval vek „tajnička“. Tak si rýchlo otvor naše sudoku, aby si to stihla/stihol.

Riešiť

Osemsmerovka na Radúza

V osemsmerovke je mesto, v ktorom môžeš stretnúť chlapíka z románu Güntera Grassa, ktorého milenka je zároveň jeho nevlastnou matkou a jeho syn je zároveň jeho nevlastným bratom.

Riešiť

Osemsmerovka na Izabelu

Bermudský trojuholník je zdrojom rôznych záhad a z toho plynúcich konšpirácií. Pytagoras by však potvrdil, že určite nie je „tajnička“.

Riešiť

Osemsmerovka na Marínu

Terorizmus je aktivita smerujúca k zastrašeniu, obmedzeniu, alebo zabíjaniu civilného obyvateľstva. Teroristom nemusí byť len člen ľavicového hnutia, môže ním byť aj štát. Jeden taký je v tajničke osemsmerovky.

Riešiť

Osemsmerovka na Ambróza

Mersennove číslo je prvočíslo, ktoré sa dá zapísať v tvare (2^p)-1, kde p je prvočíslo. A nie je ich veľa iba 51, teda doteraz odhalených. Ak chceš vedieť, ktoré Mersennove prvočíslo je tretie v poradí, vyrieš osemsmerovku.

Riešiť

Osemsmerovka na Mikuláša

V tejto osemsmerovke je meno šéfa najznámejšej knižnice antického sveta, ktorý ako prvý zaviedol pojem geografia.

Riešiť

Osemsmerovka na Ota

Slávny fínsky autor Mika Waltari používal v období, kedy Rusi vojensky napadli Fínsko a obsadili pobaltské štáty pseudonym, ktoré je schované v osemsmerovke.

Riešiť

Osemsmerovka na Barboru

Keď ti niekto povie kúp rum, neznamená to hneď, že témou je alkohol. Môže ísť o fanúšika chémie, ktorý má rád veci „tajnička“.

Riešiť

Osemsmerovka na Edmunda

Spevák z AC/DC

Riešiť

Osemsmerovka na Ondreja

V tejto osemsmerovke sa schováva najväčší parazit Indie

Riešiť

Osemsmerovka na Kornela

Trest opilca

Riešiť

Osemsmerovka na Eugena

Stretnú sa dvaja kamaráti v krčme a jeden sa druhého pýta: - Prečo zomrela tvoja svokra? - Ja ani neviem (tajnička).

Riešiť

Osemsmerovka na Irmu

Všade dobre, doma (tajnička).

Riešiť

Osemsmerovka na Auréliu

Aténsky tyran

Riešiť

Osemsmerovka na Simonu

Aténsky stratég

Riešiť

Osemsmerovka na Kláru

Aténsky politik

Riešiť

Osemsmerovka na Dobromilu

Bohyňa matka

Riešiť

Osemsmerovka na Alojziu

(vtip) Rozprávajú sa dvaja policajti: - Včera som si dal urobiť ten IQ test. - Naozaj? A aký máš výsledok? - Chvála bohu (tajnička).

Riešiť

Osemsmerovka na Kolomana

Ak politika napadne nejaká myšlienka, väčšinou ju (tajnička osemsmerovky).

Riešiť

Osemsmerovka na Vieru

Jedným z mnohých otáznikov je, či bol aktívny lovec alebo zdochlinožravec.

Riešiť

Osemsmerovka na Stelu

Medzi jeho najväčšie objavy patrí vzťah medzi rýchlosťou rozpínania galaxií a ich vzdialenosťou.

Riešiť

Osemsmerovka na Martinu

Hlavné mesto

Riešiť

Osemsmerovka na Ruženu

V osemsmerovke je štát, ktorý je od druhej svetovej vojny takmer nepretržite vo vojne.

Riešiť

Osemsmerovka na Nikolu

V tajničke je územie na ktorom vzniklo niekoľko indiánskych civilizácií

Riešiť

Osemsmerovka na Ľudovíta

Antický historik

Riešiť

Osemsmerovka na Filipa

Pôvodný názov najvyššej hory v Keni

Riešiť

Osemsmerovka na Tichomíra

Najmenšia psovitá šelma

Riešiť

Osemsmerovka na Ľubomíra

Do tajničky sa vyliala zmes sopečného popola a vody

Riešiť

Osemsmerovka na Vavrinca

Tajničou je pomenovanie priestoru v bunke, ktorý je oddelený membránou.

Riešiť

Osemsmerovka na Ignáca

Do tajničky sme si zaliali typ kávy

Riešiť

Osemsmerovka na Libušu

Tajničkou je mesto na sútoku riek Oravy a Oravice

Riešiť

Osemsmerovka na Krištofa

Namaľoval Chopina, Slobodu...

Riešiť

Osemsmerovka na Dušanu

Vyprášil Turkov aj Napoleóna

Riešiť

Osemsmerovka na Kamilu

Nie je to tak dávno, keď sme pili toto pivo...

Riešiť

Osemsmerovka na Kamila

Hlavné mesto Guyany

Riešiť

Osemsmerovka na Margitu

Rastlina s pravými halucinogénnymi účinkami.

Riešiť

Osemsmerovka na Ninu

Uhádni hádanku: Kniha stála strom konár. Ak si nevieš rady, vyrieš osemsmerovku.

Riešiť

Osemsmerovka na Beátu

Pod hradbami legionárskych táborov vznikali civilné osady až mestá. V tajničke je latinský názov takého sídliska.

Riešiť

Osemsmerovka na Ladislava

V tajničke je nedoslovné obrazné vyjadrenie myšlienky alebo predstavy.

Riešiť

Osemsmerovka na Adriánu

Hlavné mesto Surinamu

Riešiť

Osemsmerovka na Alojza

Najlepšia predplatená karta

Riešiť

Osemsmerovka na Vratislava

V taničke je galaxia s ktorou sa zrazí tá naša, "už čoskoro" ... za pár miliárd rokov.

Riešiť

Osemsmerovka na Blanku

Tajničkou je rieka ktorá dala nezraniteľnosť Achillovi a ktorou bol otrávený Alexander

Riešiť

Osemsmerovka na Vasila

Titán zhodený z Olympu

Riešiť

Osemsmerovka na Medarda

Najlepšia hokejová päťka prišla o jedno krídlo.

Riešiť

Osemsmerovka na Žanetu

Napíš hlavné mesto Nórska. Pošli poslov, oslov oslov, alebo vyrieš tajničku osemsmerovky.

Riešiť

Osemsmerovka na Ivetu

Prezývka známeho vnuka Žigmunda Luxemburgského

Riešiť

Osemsmerovka na Urbana

Prezývka anglického kráľa, ktorý podpísal Veľkú listinu práv a slobôd

Riešiť

Osemsmerovka na Žofiu

Hlavné mesto Estónska

Riešiť

Osemsmerovka na Žigmunda

Básnický prívlastok - tróp

Riešiť

Osemsmerovka na Danu

Kôrovec

Riešiť

Osemsmerovka na Esteru

Tajnička schováva vitamín, potrebný pre zdravú kožu a pre energiu v bunkách.

Riešiť

Osemsmerovka na Soňu

Prvá žena na Mount Evereste.

Riešiť

Osemsmerovka na Gabriela

Hlienové púzdro ako obal vajíčok u bezstavovcov

Riešiť

Osemsmerovka na Boleslava

Predok

Riešiť

Osemsmerovka na Matildu

Eukaryotické jednobunkové organizmy

Riešiť

Osemsmerovka na Branislava

Poltucet

Riešiť

Osemsmerovka na Kazimíra

Zakladateľ Opus Dei

Riešiť

Osemsmerovka na Zlaticu

Vďaka bohu za nešťasnú lásku a zvlášť k Márii Pišlovej. Bez nej by nevznikla najdlhšia ľúbostná báseň na svete, vrcholné dielo nášho básnika, ktorého rodné priezvisko si overíš vyriešením osemsmerovky.

Riešiť

Osemsmerovka na Alexandra

Zhruba 26 tisíc poľských zajatcov zavraždili Rusi strelou do zátylku, alebo bodákom, po tom ako napadli Poľsko a de-facto začali spolu s Nemeckom druhú svetovú vojnu. Katynský masaker objavili a precízne zdokumentovali vyšetrovatelia z tejto osemsmerovky.

Riešiť

Osemsmerovka na Viktora

Najnebezpečnejšia z osemtisícoviek. Takú povesť má hora, z ktorej sa nevrátila jedna tretina horolezcov - každý tretí tam zostal. Pri jej zdolávaní ich zomrelo zruba 167. Jej meno sa dozvieš po zdolaní tejto osemsmerovky.

Riešiť

Osemsmerovka na Frederika

Ostrov skutočných drakov spoznáš vyriešením tejto osemsmerovky.

Riešiť

Osemsmerovka na Mateja

Podobu filmového Votrelca z kultovej sci-fi ságy navrhol švajčiarsky surrealistický maliar a sochár Hans Rudolf. Jeho priezvisko nám vliezlo do osemsmerovky.

Riešiť

Osemsmerovka na Romana

Do osemsmerovky sme schovali druh neglazovanej keramiky z pálenej hliny, ktorá je známa už od praveku.

Riešiť

Osemsmerovka na Etelu

Prenosný elektromechanický šifrovací stroj pracujúci na princípe otáčajúcich sa rotorov.

Riešiť

Osemsmerovka na Eleonóru

Giovanni Boccaccio zakomponoval do svojho slávneho renesančného diela stovku vtipných príbehov o láske, ktoré si počas morovej epidémie rozpráva desať mladých ľudí. Keďže názov knihy vie aj ten, čo ju nečítal a tvorí aj nadpis tejto osemsmerovky, tajničkou je meno postavy, pod ktorou sa schováva sám autor.

Riešiť

© 20011-2023 3glav, s.r.o. All rights reserved