Online krížovky denne podľa mena v kalendári

   Zobrazujeme posledných 10 Online krížoviek. Pre ďalšie krížovky klikni v menu na pravo.

Krížovka na Oľgu

Do života bežných ľudí výrazne zasiahli tri nie celkom bežné chrobáky. Nemecký chrobák známy pod menom (tajnička 1) sa vyrojil v 30. rokoch a splnil sny mnohým ľuďom. Anglické chrobáky známe, ako (tajnička 2) vytrhli ľudí zo snenia do masovej hystérie. Americký chrobák (tajnička 3) vďaka prázdnym tanierom účinne živil socialistickú propagandu.

riešiť

Krížovka na Magdalénu

Thajské mesto (tajnička 1) je známe vďaka svojim početným obyvateľom ako (tajnička 2). Turistov však zaujmú najmä starobylé (tajnička 3) z 11. storočia.

riešiť

Krížovka na Daniela

Satyr a satira sú rôzne veci, aj keď zo satyra sa stala satira, v momente, keď (tajnička 1) z neho urobili čerta. Pritom ide o neškodnú (tajnička 2) postavičku z mytológie.

riešiť

Krížovka na Iľju

(Tajnička 1) je oblasť v juhovýchodnej Ázii, ktorá vytvára obrovské bohatstvo vďaka (tajnička 2), z ktorého sa vyrába jeden z najcennejších produktov čiernej ekonomiky.

riešiť

Krížovka na Dušanu

(Tajnička 1) má všestranné využitie. Semená z tejto rastliny sú v kuchyni malý zázrak. Pre množstvo minerálov,(tajnička 2) a aminokyselín sú lepším dopnkom výživy, ako sója. Zo semien sa tiež vyrába (tajnička 3).

riešiť

Krížovka na Kamilu

Desiata najväčšia rieka sveta, (tajnička 1) pramení v Tibete, preteká krajinami poloostrova (tajnička 2), aby nakoniec sa vliala do (tajnička 3) mora.

riešiť

Krížovka na Bohuslava

Jadro Knihy premien tvorí (tajnička 1), teda znaky zložené z troch čiar, plných a prerušovaných. Každý znak predstavuje ľudskú udalosť a zároveň (tajnička 2).

riešiť

Krížovka na Drahomíra

Termín feng-šuej ovláda takmer každá gazdiná. Samotné slovo bolo prvýkrát použité v knihe (tajnička 1). V súčastnosti sa feng-šuej delí na (tajnička 2) a školu formy.

riešiť

Krížovka na Henricha

V roku 751 arabské vojská porazili čínsku armádu a do mesta (tajnička 1) dovliekli množstvo zajatcov a medzi nimi aj remeselníkov. Po ich mučení došlo k prezradeniu tajomstva (tajnička 2).

riešiť

Krížovka na Kamila

Na brehu rieky Hron nestál viac než dvetisíc rokov väčší štátnik, ako autor knihy (tajnička 1). Knihu napísal (tajnička 2) v gréčtine, ako súbor filozofických meditácii.

riešiť

Spoj sa s nami

google plus - krizofky facebook - krizofky twitter - krizofky
Napíš svoje meno:  
Prihlás sa  |  Registrácia

Dnes má meniny Oľga