Online krížovky denne podľa mena v kalendári

   Zobrazujeme posledných 10 Online krížoviek. Pre ďalšie krížovky klikni v menu na pravo.

Krížovka na Valéra

Proteínové vlákno nazývané (tajnička 1) sa získava transplantáciou žľazových génov istého druhu pavúka do mliečnych žliaz kôz. Z mlieka sa extrahuje emulzia, z ktorej sa spriada takzvané (tajnička 2) vlákno, ktoré je jemnejšie a zároveň pevnejšie, ako prírodný hodváb.

riešiť

Krížovka na Rudolfa

Príchod jari je tradične spojený s (tajnička 1) a sviatkami. Ak by náhodou zlyhal kalendár, príroda nám príchod jari oznámi vizuálne drobnými (tajnička 2) a o zvukovú kulisu sa postarajú (tajnička 3).

riešiť

Krížovka na Danu

Zvieratá a rastliny si syntetizujú vlastnú kyselinu (tajnička 1). Avšak vplyvom genetického defektu si človek, netopier (tajnička 2) a niekoľko iných zvierat nedokážu tento vitamín vytvárať, preto ho musia príjmať v potrave. Jeho chronický nedostatok spôsobuje u človeka (tajnička 3).

riešiť

Krížovka na Fedora

Nedostatok (tajnička 1) je príčinou známeho ochorenia nervového systému (tajnička 2). Je to choroba, ktorou trpia ľudia žijúci v oblastiach chudobných na stravu. Táto choroba postihuje aj (tajnička 3).

riešiť

Krížovka na Justínu

Jedenie rýb počas tehotenstva zvyšuje u detí IQ a naopak znižuje vývinové poruchy. Ryby sú prevenciou proti (tajnička 1), srdcovo-cievnym problémom a alergiám. Takisto sú zdrojom (tajnička 2) mastných kyselín a množstva (tajnička 3), preto by mali spestriť náš kuchynský stôl aspoň raz do týždňa.

riešiť

Krížovka na Aleša

Vitamín (tajnička 1) má účinok na plodnosť a potenciu. Je dôležitý pre prevenciu samovoľných potratov. Podporuje činnosť pohlavných žliaz a znižuje krvný tlak. Spomaľuje proces (tajnička 2), preto ho využíva aj (tajnička 3).

riešiť

Krížovka na Esteru

Dôležitým vitamínom počas tehotenstva a najmä pri kojení je (tajnička 1). Chráni pred (tajnička 2), podporuje rast a zdravý vývoj tela. Jeho nedostatok spôsobuje zníženú tvorbu materského mlieka. Jeho hlavným zdrojom sú vajcia, (tajnička 3) a pečeň.

riešiť

Krížovka na Júliusa

Skupina látok označovaná ako (tajnička 1), priaznivo pôsobí na ľudský organizmus. Posilňuje imunitu, zabraňuje deleniu rakovinových buniek, pomáha pri psoriáze. Na tvorbu týchto látok je však potrebné (tajnička 2).

riešiť

Krížovka na Igora

Francúzska revolúcia mala obrovský význam pre spoločnosť. Avšak podobne ako neskôr v Rusku aj tu udalosti nabrali nečakaný spád. Demokrati, teda pravica, nazývaní (tajnička 1) relatívne pokojnou cestou pripravili prechod od (tajnička 2) k republike. To však ľavicovým (tajnička 3) nestačilo a spustili teror. Namiesto hesla "sloboda, rovnosť, bratstvo", ľavica priniesla popravy, krízu, rozvrat.

riešiť

Krížovka na Milenu

Anglický autor (tajnička 1) žil v Mexiku počas búrlivých revolučných zmätkov začiatkom 20. storočia. Do tohto prostredia posadil dej svojho slávneho románu (tajnička 2). Hlavnou postavou je rozporuplný (tajnička 3), ktorý ako posledný tajne slúži omše, keďže je to v krajine zakázané.

riešiť

Spoj sa s nami

google plus - krizofky facebook - krizofky twitter - krizofky
Napíš svoje meno:  
Prihlás sa  |  Registrácia

Dnes má meniny Valér