Online krížovky denne podľa mena v kalendári

   Viac krížoviek získaš vyhľadaním podľa mena.

Krížovka na Margarétu

Speváčka (tajnička 1) je víťazkou Grammy Awards v kategŕii Americká popová/R&B speváčka. Po tom čo presievala a nahrala skladbu (tajnička 2) od Hearts, ukázala aj svoj veľký rockový potenciál.

riešiť

Krížovka na Stanislavu

Medzi zaujímavé a menej známe obojživelníky patrí rad (tajnička 1) po latinsky (tajnička 2). Žijú hlavne pod zemou v trópoch a živia sa hmyzom a červami. Dosahujú dĺžky až vyše metra.

riešiť

Krížovka na Medarda

Rimania, hlavne tí zámožní si smrť blízkeho uctievali (tajnička 1). Bol to dávny rituál, ktorý skôr poznáme ako zápasy (tajnička 2).

riešiť

Krížovka na Róberta

Novela "(tajnička 1), alebo optimizmus" je (tajnička 2) satirická reakcia na (tajnička 3) učenie o najlepšiom možnom svete.

riešiť

Krížovka na Norberta

Šimpanz druhu (tajnička 1) je v niektorých ohľadoch podobný viac ľuďom, ako svojmu známejšiemu príbuznému. Na rozdiel od šimpanza učenlivého chodí vzpriamene, žije pod papučou, teda v matriarcháte, neloví iné opice a podobne ako človek, dáva prednosť (tajnička 2).

riešiť

Krížovka na Lauru

V dobe keď vysedávanie pred TV sa začalo stávať civilizačným neduhom, vynašiel americký inžinier (tajnička 1) žezlo lenivosti - (tajnička 2).

riešiť

Krížovka na Lenku

Na našom malom knižnom trhu vyšla minulý rok zaujímavá publikácia, pre milovníkov tajomstiev "Úvod do štúdia (tajnička 1) hieroglyfov", ktorú napisali (talnička 2) a Christophe (tajnička 3). Určená je pre začiatočníkov v štúdiu hieroglyfov.

riešiť

Krížovka na Karolínu

"Chyť ma,ak to dokážeš" je (tajnička 1) film nabitý hviezdami. Spielberg v ňom spracoval príbeh (tajnička 1), falšovateľa peňažných šekov, ktorý dokázal odcudziť milióny dolárov pod falošnou identitou.

riešiť

Krížovka na Xéniu

V predvečer udeľovania Oscarov sa udeľuje cena Zlatá malina v podobných kategóriach ako Oscar, ale hodnotí sa najhorší výkon. Túto cenu však nie každy rád prevezme a už vôbec nie s takou pompou. Zaujímavosťou je, že obe ceny naraz sa podarilo získať za rovnakú úlohu dvom hercom, (tajnička 1) v roku 1982 a (tajnička 2) v roku 1984.

riešiť

Krížovka na Žanetu

(Tajnička 1) priniesol Grékom orientálne vedy. Z Egypta matematické a z Babylónie astronomické poznanie. Mnohými slávnymi filozofmi je označovaný za pôvodcu filozofie a radia ho na prvé miesto spomedzi (tajnička 2).

riešiť

Spoj sa s nami

google plus - krizofky facebook - krizofky twitter - krizofky
Vyhľadaj Krížovku podľa mena:  
Prihlás sa  |  Registrácia

Dnes má meniny Margaréta