Online krížovky denne podľa mena v kalendári

   Zobrazujeme posledných 10 Online krížoviek. Pre ďalšie krížovky klikni v menu na pravo.

Krížovka na Krištofa

Príbeh princa Gendžiho je tisíc rokov starý román. Jeho autorom je (tajnička 1) cisárskeho dvora (tajnička 2). Toto dielo je označované aj ako prvý román vôbec.

riešiť

Krížovka na Boženu

Jeden z najlepších veliteľov a stratégov (tajnička 1) mal netradičnú zábavu. Chytal guľky hlavou. Prvýkrát ho zasiahli do spánku pričom guľka vyšla tesne pri oku. O štyri roky neskôr dostal zásah do tváre a guľka vyšla zátylkom. V slávnej bitke (tajnička 2) to bola opäť tvár. Je až neuveriteľné, že tento človek zomrel na nachladenie.

riešiť

Krížovka na Annu

Medzi prekvapivé vojenské stretnutia patrí (tajnička 1), teda aspoň pre osmanského veliteľa. (Tajnička 2) na čele 60-tisícového vojska napadol Kutuzovove 15-tisícové vojsko a na svoje veľké prekvapenie, prišiel o všetkých svojich vojakov.

riešiť

Krížovka na Jakuba

Jedno z prvých (tajnička 1) diel je plné intotajov a dvojzmyslov. (Tajnička 2) sa skladá z desiatich príbehov desiatich ľudí. Do postavy menom (tajnička 3) autor schoval svoju milenku.

riešiť

Krížovka na Vladimíra

(Tajnička 1) v literatúre získala vďaka autorovi, akým bol Kawabata svetový úspech, čo ocenili v roku 1968 aj páni zo Švédskej akadémie. Jeho (tajnička 2) vycibrené poviedky, nesú emociálny náboj.

riešiť

Krížovka na Oľgu

Do života bežných ľudí výrazne zasiahli tri nie celkom bežné chrobáky. Nemecký chrobák známy pod menom (tajnička 1) sa vyrojil v 30. rokoch a splnil sny mnohým ľuďom. Anglické chrobáky známe, ako (tajnička 2) vytrhli ľudí zo snenia do masovej hystérie. Americký chrobák (tajnička 3) vďaka prázdnym tanierom účinne živil socialistickú propagandu.

riešiť

Krížovka na Magdalénu

Thajské mesto (tajnička 1) je známe vďaka svojim početným obyvateľom ako (tajnička 2). Turistov však zaujmú najmä starobylé (tajnička 3) z 11. storočia.

riešiť

Krížovka na Daniela

Satyr a satira sú rôzne veci, aj keď zo satyra sa stala satira, v momente, keď (tajnička 1) z neho urobili čerta. Pritom ide o neškodnú (tajnička 2) postavičku z mytológie.

riešiť

Krížovka na Iľju

(Tajnička 1) je oblasť v juhovýchodnej Ázii, ktorá vytvára obrovské bohatstvo vďaka (tajnička 2), z ktorého sa vyrába jeden z najcennejších produktov čiernej ekonomiky.

riešiť

Krížovka na Dušanu

(Tajnička 1) má všestranné využitie. Semená z tejto rastliny sú v kuchyni malý zázrak. Pre množstvo minerálov,(tajnička 2) a aminokyselín sú lepším dopnkom výživy, ako sója. Zo semien sa tiež vyrába (tajnička 3).

riešiť

Spoj sa s nami

google plus - krizofky facebook - krizofky twitter - krizofky
Napíš svoje meno:  
Prihlás sa  |  Registrácia

Dnes má meniny Krištof