Online krížovky denne podľa mena v kalendári

   Zobrazujeme posledných 10 Online krížoviek. Pre ďalšie krížovky klikni v menu na pravo.

Krížovka na Bohdana

Medzi najstaršie mestá patrí (tajnička 1). Mesto bolo objavené náhodou pri orbe v roku 1928 v severozápadnej Sýrii. Už 6000 rokov pred naším letopočtom malo mesto hradby. V druhom tisícročí pred n.l dosiahlo mesto najväčší rozmach, zároveň sa dostalo ťažkej politickej situácie tým, že ležalo medzi dvoma veľmocami. V slávnej bitke pri Kadeši bojovalo mesto na strane (tajnička 2). Tisíce rokov trvajúcu existenciu mesta, ukončil vpád morských národov.

riešiť

Krížovka na Dagmaru

Posledný komunistický diktátor v (tajnička 1) zemi sľubuje, že postaví najlepšiu vesmírnu raketu na svete. Všetci mu držíme palce a veríme, že bude dosť dobrá na to, aby zobrala vodcu na cestu poslednú, podobne ako vláčik súdruha Kim-a na (tajnička 2).

riešiť

Krížovka na Juditu

"Som fašista, pretože som Talian" tieto slová vyriekol (tajnička 1), taliansky dramatik, ktorý sa narodil v Chaose, usadlosti na (tajnička 2). Písal básne, romány, divadelné hry. "Za jeho smelú a duchaplnú renesanciu dramatického a scénického umenia" mu bola udelená Nobelová cena za literatúru.

riešiť

Krížovka na Slávku

Slovo upír pravdepodobne pochádza zo (tajnička 1) vampír. V súvislosti s kresťanstvom, upustenie od spaľovania mŕtvych, vyvolávalo zpočiatku strach pred návratom mŕtvych, ktorí boli pochovávaní do hrobu v neporušenom stave. Zaťaženie hlavy balvanom, dodatočné prerazenie lebky, slúžilo aspoň na čiastočné potlačenie strachu. O spopularizovanie tejto témy sa postaral svojím slávnym románom (tajnička 2) a hlavne (tajnička 3).

riešiť

Krížovka na Kornéliu

Nedaj sa nachytať. Istá firma posiela ľuďom listy, v ktorých sa vyhráža exekúciou len preto, že sa zaregistrovali na niektorej z jej podvodných stránok. Odporúčam nič neplatiť, veď registráciu mohol vypísať bez tvojho vedomia "sused", alebo samotná (tajnička 1) firma. A hlavne, nezadávaj nikde na internete svoje skutočné meno a adresu, potom ťa nebudú obťažovať podobné (tajnička 2), ktoré síce šíria strach, ale väčšiu moc nemajú.

riešiť

Krížovka na Albínu

(Tajnička 1) bola anketa popularity hudobných interpretov, organizovaná od roku 1962 do roku 1991 časopisom (tajnička 2). Počas komunizmu boli výsledky ankety upravované podľa potrieb režimu. Anketa bola obnovená v roku 1996 s takmer pôvodnými víťazmi, zrejme z nostalgie.

riešiť

Krížovka na Ivicu

Režisér (tajnička 1) natočil komédiu o rozlúčke so slobodou svojským spôsobom. Film (tajnička 2) začína vlažne až nudne, postupne dej začína byť zaujímavý a nabaľuje vtipné situácie. Vyvrcholenie filmu režisér posunul až na samotný záver, kedy pomedzi záverečné titulky, sú zobrazované fotografie, ktoré vysvetľujú celú rozlúčku so slobodou tak, že vyvolávajú plač od smiechu.

riešiť

Krížovka na Branislavu

Spoločný predok človeka a (tajnička 1) žil zhruba pred 14 miliónmi rokov v Ázii. To viedlo k teórii evolúcie ľudoopov "na skok do Ǎzie a zasa naspäť" a dvoch migračných vlnách. Prvá vlna populácie ľudoopov migrovala z Afriky do Ázie. Vzišli z nej všetci ázijský ľudoopi. Druhá vlna populácie ľudoopov migrovala z Ázie do Afriky, kde medzitým pôvodná (tajnička 2) populácia ľudoopov vyhynula. Z druhej migračnej vlny vzišli dnešní africkí ľudoopi, vrátane ľudí.

riešiť

Krížovka na Luciu

(Tajnička 1) je tretí najväčší (tajnička 2) na svete. Jeho územie patrí trom krajinám. Jedna z nich (tajnička 3), patri k trom krajinám na svete, ktoré majú nulový štátny dlh.

riešiť

Krížovka na Otíliu

"Varus, Varus, vráť mi moje légie!" Slávny výrok (tajnička 1) rímskeho cisára, po strate troch légií v Teutoburskom lese. O tie ho pripravil Varus, neschopný veliteľ, ktorý sa nechal vlákať do pasce, ktorú mu pripravil vodca (tajnička 2) Armínius.

riešiť

Spoj sa s nami

google plus - krizofky facebook - krizofky twitter - krizofky
Napíš svoje meno:  
Prihlás sa  |  Registrácia

Dnes má meniny Bohdan