Online krížovky denne podľa mena v kalendári

   Zobrazujeme posledných 10 Online krížoviek. Pre ďalšie krížovky klikni v menu na pravo.

Krížovka na Bela

Staroveký národ predného východu (tajnička 1.) predstavuje vrchol svojej moci v útvare zvanom (tajnička 2.).

riešiť

Krížovka na Lindu

Ja mám svoju (tajnička 1.) na rozdiel od ostatných naozaj a úprimne rád. (tajnička 2.), ak ju máš čo len o trochu radšej ako ja, tak si ju (tajnička 3.) k sebe.

riešiť

Krížovka na Drahoslavu

Známy režiser (tajnička 1.) vo svojom filme (tajnička 2.) použil postavu slávneho nindžu menom Hattori Hanzo. Film sa opiera aj o (tajnička 3.) bojové umenia.

riešiť

Krížovka na Noru

(Tajnička 1) bol šikovný politik. Napriek tomu, že patril k najbohatším, bol (tajnička 2) a podporovali ho najchudobnejšie vrstvy. V boji o moc prekročil (tajnička 3) a aj keď nebol nikdy (tajnička 4), jeho meno dalo základ pre tento titul.

riešiť

Krížovka na Ruženu

Svätenie jari, či Vták ohnivák sú klasické diela, ktoré napísal na tému ľudovej hudby (tajnička 1) - predstaviteľ hudobnej (tajnička 2). Upravoval aj hudbu iných autorov. No, nie všade mali pre to pochopenie. Napríklad za úpravu hymny štátu schovaného v "osemsmerovke na Ruženu" bol zatknutý.

riešiť

Krížovka na Nikolu

Mayskú civilizáciu v 4. storočí rozvrátila iná civilizácia z mesta (tajnička 1). Bolo to v tom čase 6. najväčšie mesto na svete a najväčšie mesto na území, ktoré je schované v osemsmerovke na rovnaké meno, ako táto krížovka. Mestu dali meno (tajnička 2), ktorý ho objavili zhruba 700 rokov po jeho opustení. Kto mesto postavil zatial nie je známe.

riešiť

Krížovka na Augustína

Koncom poslednej (tajnička 1) sa začalo najmladšie geologické obdobie, ktoré sme schovali do osemsmerovky na rovnaké meno. Toto obdobie nazývame aj (tajnička 2), kedže očakávame opätovné ochladenie.

riešiť

Krížovka na Silviu

„Náboženstvo a vláda sú dve sestry“ ...to sú slová panovníka (tajnička 1) dynastie, ktorého vojsko nikdy nepocítilo chuť porážky a zaslúžene pre svoj rod vybojoval titul kráľa kráľov. Spomínaným náboženstvom bol(tajnička 2). Meno panovníka sme schovali do osemsmerovky na rovnaké meno, ako je táto krížovka.

riešiť

Krížovka na Samuela

V časoch, keď sa na Slovensku točili pozerateľné filmy, vznikol aj film (tajnička 1). Film ponúka zaujímavý dej, vďaka kvalitnej knižnej predlohe od (tajnička 2).

riešiť

Krížovka na Ľudovíta

Životopisy slávnych (tajnička 1) je dielo známeho historika, ktoré vyšlo v slovenčine vo vydavateľstve (tajnička 2). Meno historika sme zapatrošili do osemsmerovky na rovnaké meno, ako je táto krížovka.

riešiť

Spoj sa s nami

google plus - krizofky facebook - krizofky twitter - krizofky
Napíš svoje meno:  
Prihlás sa  |  Registrácia

Dnes má meniny Belo