Online krížovky denne podľa mena v kalendári

   Zobrazujeme posledných 10 Online krížoviek. Pre ďalšie krížovky klikni v menu na pravo.

Krížovka na všech svätých

Príbeh predka, alebo "Púť k úsvitu ľudstva" je kniha (tajnička 1) biológa Richarda Dawkinsa. Vysvetľuje v nej vznik života originálnym spôsobom. A to opačne, teda od dnes, až po prvú formu života. Pri zostupe do evolučného podzemia, postupne zbiera živočíchy a (tajnička 2) zdieľajúce s človekom dávnych predkov a pomocou ich príbehov vysvetľuje fylogenézu a evolúciu.

riešiť

Krížovka na Auréliu

Fernando de Magallanes patril medzi ľudí, ktorí napriek inkvizičnej hrozbe verili, že zem je guľatá. Pomocou (tajnička 1) mapy sveta sa pokúsil oboplávať zem s výpravou piatich lodí. Netušil však, že astronóm z druhého storočia sa pomýlil vo veľkosti zeme o 11 tisíc kilometrov, čo dosť skomplikovalo výpravu. Z piatich lodí sa iba lodi (tajnička 2), podarilo vrátiť do Španielska. Sám Fernando zomrel na Filipínach pri strete s domorodcami.

riešiť

Krížovka na Simonu

Nenápadnej dominante (tajnička 1), vrchu (tahnička 2), prischol "nickname" zradný vrch. Jeho úzky hrebeň vytrestá skoro každého, kto podcení správnu obuv a základy horskej turistiky. Nádherné ľadovcové kotly, lemujúce hrebeň z obidvoch strán, sú v podstate priepasťami. Pádom do nich, si určite nestihnete vychutnať ich krásu.

riešiť

Krížovka na Kláru

"Nechváľ dňa pred večerom" Toto boli posledné slova, ktoré 13. marca 1881 počul cár Alexander II, krátko potom, ako blahoželal svojej (tajnička 1) ochranke za záchranu života pri bombovom útoku. Nerátali však s tým, že útočníci boli dvaja. Vzápätí druhý (tajnička 2) útok cár neprežil.

riešiť

Krížovka na Dobromilu

Turistami obľúbený (tajnička), patrí medzi naše najvyššie vrchy. V minulosti bol považovaný dokonca aj za najvyšší a teda bol sídlom boha Svantovíta. Pravdepodobne zemetrasením prišiel o časť vrchného skaliska, ktorého skaly sú rozstrúsené po jeho južnej strane. Je známy ako vyhliadkový štít s krásnymi ľadopádmi na severnej strane a je dostupný aj bez sprievodcu.

riešiť

Krížovka na Sabínu

21.12.2012 - Koniec sveta. Starí Mayovia to sú (tajnička 1), pyramídy, dokonalý kalendár, číslo nula a koniec sveta. Mayovia boli výborní matematici a znalci astronómie. Mnohé ich výpočty potvrdila až dnešná moderná veda, tak ako aj koniec sveta. Netreba sa báť, máme rok na pochopenie, že je to len koniec časového úseku, ktorý nazývali (tajnička 2). Ten trval 5125,37 rokov a po jeho skončení začne jednoducho nový, tak ako po Silvestri začína Nový rok.

riešiť

Krížovka na Demetra

Církev je známa láskou k deťom, ale aj k človeku ako takému. Preto neprekvapí, že v minulosti venovala obrovské úsilie k záchrane uzimených ľudí. Uzimencov treba zahriať, tak si vyložili učenie filozofa (tajnička 1). Stredoveké kroniky sú plné obrázkových návodov, ako to správne urobiť. Uzimenca treba postaviť na hromadu suchého dreva a aby sa z nej nezosypal, treba ho poriadne privazať k stĺpu. Keď je (tajnička 2) pripravená, nič nebráni k tomu, aby vzplanula láska k blížnemu svojmu.

riešiť

Krížovka na Aurela

...a Boh stvoril ženu, no (tajnička 1) stvoril sexsymbol. V 50.-60. rokoch 20. storočia bola (tajnička 2) najkrajšou tvárou filmového plátna. Zrejme aby si ju svet zapamätal krásnu, stiahla sa do ústrania na vrchole svojej slávy. Žiaľ, ako inšpirácia pre naších politikov to nestačilo, hoci viacerí vrchol nedosahujú už 20 rokov.

riešiť

Krížovka na Kvetoslavu

Pokiaľ máš pocit, že si na svete sám, odporúčam ti navštíviť mesto (tajnička 1), v minulosti známe pod názvom Edo. Jeho metropolitná oblasť sa nazýva (tajnička 2). S predmestiami a okolitými aglomeráciami má až 35 miliónov obyvateľov. A všetci títo ľudia cestujú. Jazda metrom v tomto meste je liečba šokom, najmä ak trpíš klaustrofóbiou. Osobný priestor je luxus zmenšený na minimum, že sa takmer dotýkaš myšlienok suseda, vlastne stoviek susedov.

riešiť

Krížovka na Alojziu

(tajnicka) začala svoju kariéru ako modelka. Aj vďaka svojim "prednostiam" sa z nej čoskoro stala pomerne úspešná speváčka. So svojim singlom "Touch me" vládla osemdesiatym rokom... V devädesiatych rokoch jej hviezda zhasla.

riešiť

Spoj sa s nami

google plus - krizofky facebook - krizofky twitter - krizofky
Napíš svoje meno:  
Prihlás sa  |  Registrácia

Dnes má meniny všech svätých