Online krížovky denne podľa mena v kalendári

   Viac krížoviek získaš vyhľadaním podľa mena.

Krížovka na Jozefa

Medzi najtajomnejšie národy určite patria (tajnička 1). Už starovekí historici viedli diskusie o ich pôvode. Herodotos predpokladal, že pochádzali z Lýdie, naproti tomu Dionysios z (tajnička 2) tvrdil, že sú pôvodným etnikom na (tajnička 3) poloostrove. Napriek tomu, že sa po nich zachovalo množstvo písomných pamiatok, ich písmo nevieme čítať.

riešiť

Krížovka na Eduarda

Výraznou postavou francúzskeho predrevolučného obdobia bol minister financií (tajnička 1). Kariéru začal ako bankár, neskôr bol správcom francúzkej (tajnička 2) spoločnosti. Popularitu si získal svojím odmietavým postojom k vypisovaniu nových daní, ako aj snahou obmedziť byrokratický aparát. Jeho odvolanie v júli 1789 prispelo k spusteniu revolúcie.

riešiť

Krížovka na Ľubicu

V Hornádskej kotline sa nachádza (tajnička 1) stolová hora - Dreveník. Nachádza sa tu viacero turistických lokalít, ako skalné mesto (tajnička 2), roklina „Peklo“, či slovanské hradisko. Dreveník je dostupný zo Spišského podhradia, alebo neslávnej Žehry.

riešiť

Krížovka na Boleslava

Jeden z tzv. morských národov (tajnička 1) v 13.storočí pred n.l. dobyli územie na východe stredozemného mora, ktoré nesie doteraz ich meno (tajnička 2). Na tomto území vytvorili zväzok piatich mestských štátov a výraznou mierou ovplyvnili udalosti na blízkom východe.

riešiť

Krížovka na Svetlanu

(Tajnička 1) je autorom diela Júlia alebo Nová Heloisa. Je to román v dopisoch, ktorý nesie romantické prvky ...láska dvoch ľudí, ktorým je bránené vo vzťahu. Zaujímavosťou je, že predlohou pre postavu geniálneho ateistu (tajnička 2), bol francúzsky filozof (tajnička 3).

riešiť

Krížovka na Matildu

Francúzko-nemecký (tajnička 1) Paul Holbach je známy tým, že jeho dielo "Systém prírody", zúrivo odsúdili teológovia a Parížsky parlament ho symbolicky spálil. Naopak verejnosť toto dielo prijala s obrovským ohlasom. Holbachov salón sa preslávil pravidelnými stretnutiami francúzkych (tajnička 2).

riešiť

Krížovka na Vlastimila

Vymieranie živočíchov na konci (tajnička 1), je vymieraním hlavne veľkých zvierat. V tomto období došlo k veľkým klimatickým zmenám. Ustúpili ľadovce, letá sa stali teplejšími a zimy chladnejšími. Podľa paleontológov toto mohlo byť jednou z príčin vyhynutia. Druhou príčinou môže byť tzv zabíjanie predátorov človekom. Medzi najznámejšie vyhynuté druhy z tohto obdobia patrí mamut, tiger šabľozubý, (tajnička 2) a ďalšie...

riešiť

Krížovka na Gregora

Spevák skupiny Genesis (tajnička 1) je známy hlavne svojou sólovou tvorbou. Jeho najväčšie hity ako napríklad (tajnička 2) sú z osemdesiatych rokov. V poslednej dobe sa venoval aj soundtrackom. Vytvoril tiež hudbu k známemu filmu WALL-E.

riešiť

Krížovka na Angelu

Film (tajnička 1) je úplne iný romanticky film. Najmä ak na tému rozpadnutých milujúcich sa vzťahov je filmov veľa. Jeho námet pôsobí ako bomba. Publikum a najmä to ženské ocení romantickú líniu, prepletenú humornou i dramatickou vsuvkou, ako aj postavu ktorú zahral herec (tajnička 2).

riešiť

Krížovka na Branislava

Jeden (tajnička 1) profesor ekonomiky, ktorý nikdy nenechal prepadnúť zo skúšok ani jedného študenta, nechal nedávno prepadnúť celú triedu. Táto trieda trvala na tom, že Obamova sociálna teória by fungovala, nikto by nebol ani chudobný ani bohatý, všetci by si boli rovní. A tak profesor urobil s triedou pokus. Všetky známky z testov sa spriemerujú a všetci v triede dostanú rovnakú známku. Teda nikto nedostane A (1), ale ani F(5). Po prvom teste boli známky spriemerované a každý dostal B(2). Študenti, ktorí študovali tvrdo, boli nahnevaní a študenti, ktorí sa pripravovali málo, boli šťastní. Keď prišiel druhý test, študenti, ktorí sa predtým pripravovali málo, sa teraz pripravili ešte slabšie a tí, ktorí sa predtym svedomite pripravovali, sa rozhodli, že sa tiež chcú len zviesť a tak študovali málo. Priemerná známka druhého testu bola D(4). Nikto nebol šťastný. Keď prišiel tretí test, priemer bolo F (5). Ako testy pokračovali, známky sa vôbec nelepšili, nikto už neštudoval pre zisk niekoho iného a všetci prepadli. Profesor dodal, že socializmus by jednoznačne tiež zlyhal, pretože, ak je odmena veľká, úsilie uspieť je veľké, ale keď vláda vezme usilovným odmeny, nikto sa nepokúsi uspieť. Socialisti podporujú lenivých a okrádajú (tajnička 2). Voľte (tajnička 3)!

riešiť

Spoj sa s nami

google plus - krizofky facebook - krizofky twitter - krizofky
Vyhľadaj Krížovku podľa mena:  
Prihlás sa  |  Registrácia

Dnes má meniny Jozef