Online krížovky denne podľa mena v kalendári

   Zobrazujeme posledných 10 Online krížoviek. Pre ďalšie krížovky klikni v menu na pravo.

Krížovka na Uršuľu

Leonid Iľjič Brežnev bol desaťročia najvyšším predstaviteľom sovietskej ríše. Okrem toho, že udusil (tajnička 1), odstránil (tajnička 2) z politického života, postaral sa o všeobecný úpadok Sovietského zväzu postojom, "nič netreba meniť, všetko má ostať tak, ako je". Na druhej strane bol veľmi pokrokový. Na veľkú radosť ostatných súdruhov, ako štandard na verejnosti zaviedol vášnivý bozk medzi dvoma súdruhmi rovnakého pohlavia. Dokonca z toho urobil diplomatický akt na najvyššej úrovni. Vášnivé objatie a horúci bozk v podaní Brežneva, zanechal v mnohých súdruhoch okrem herpesu, nezabudnuteľnú spomienku.

riešiť

Krížovka na Vendelína

Krajčír z východného slovenska (tajnička 1) patril medzi tých, ktorým síce nevoňalo remeslo, zato nevynikal intelektom. Napriek tomu sa mu podarilo ušiť na nás 22-ročný, červený bič. Ako (tajnička 2) presadzoval tvrdú líniu komunizmu a zničil všetky nádeje obyvateľstva na reformy. "Šič z Košic", ako ho nazval v jednej svojej piesni Karel Kryl, je zradca, ktorý za vlastizradu nielenže nebol popravený, ale nebol ani odsúdený.

riešiť

Krížovka na Kristiána

Slávny španielsky maliar (tajnička 1) maľoval to, čo videl a provokoval. Vysmieval sa šľachte, jej príslušníkov znázorňoval ako lenivcov a somárov, ktorí odmietali pracovať z dôvodu, že sú (tajnička 2). Dnes by ich nakreslil asi ako Grékov. Pohoršenie vyvolal aj portrétom "nahá Maja". Dokonca sa musel preto obhajovať pred inkvizíciou. Podotýkam, že v 19 storočí nevládol v Španielsku Taliban. Namiesto premaľovania pôvodného portrétu, namaľoval ten istý ešte raz, ale už ako "oblečená Maja".

riešiť

Krížovka na Lukáša

Sto rokov samotky pre kolumbijského narkobaróna a sto rokov samoty kolumbijského spisovateľa sú dve rozdielne veci, avšak obe sú (tajnička 1). Márquezov román má pozoruhodný dej, popisuje príbeh mesta Macundo, jeho vznik i zánik. Príčom zánik mesta končí naozaj originálne. Kroniku mesta rozlúšti Aureliano Babilonia. Zároveň zití, že sa jedná o (tajnička 2) a zomiera hneď nato, ako sa o svojej smrti dočíta v kronike.

riešiť

Krížovka na Hedvigu

Literárne postavy Mikael Blomkvist a Lisbeth Salanderová z trilógie (tajnička 1) sú, ak to tak môžme nazvať deti, ktoré sa narodili po matkinej smrti. Ich autor (tajnička 2) sa nedožil vydania kníh, tomu však nezabránilo, stať sa v roku 2008 druhým najpredávanejším autorom na svete. Aj keď zarobil takto kopec peňazí, jeho postoj k peniazom ostáva (tajnička 3).

riešiť

Krížovka na Vladimíru

Speváčka (tajnička 1) má výrazný hlas s veľkým rozsahom. Kariéru začala ako tanečnica pre MTV Club, no čoskoro jej (tajnička 2) I’m Outta Love prerazil do sveta. Po vyhratom boji s rakovinou, nahrala svoj tretí album, na ktorom zachýtáva boj s touto chorobou. Veľkou udalosťou pre mnohých z nás, bolo jej vystúpenie na štadióne v Petržalke.

riešiť

Krížovka na Teréziu

Pamätáte si ich? (tajnička 1) - veselé postavičky z námestí a športových hál. Takmer (tajnička 2) výzor - igelitka s nákupom v jednej ruke a palička na podopretie v druhej. O tom, že výzor tejto na prvý pohľad bezbrannej postavičky je klamlivý, sa mnohí presvedčili pri pokuse o kritiku ich idolu ... v dosahu tej paličky. Čas nezastavíš, postavičky zmizli, idol zaujal ich miesto, avšak namiesto igelitky nosí nákup v drahom aute, namiesto paličky má ochranku.

riešiť

Krížovka na Borisa

"Nazdar bratmmm!" Autora tohto takmer zľudoveného výroku (tajnička 1), je úplne zbytočné dávať do tajničky. Pozná ho snáď každý. Možno aj vďaka reklame mi raz moja 6-ročná dcéra namiesto ahoj oci, povedala "nazdar bratmmm"... s úsmevom od ucha k uchu. No, čo som mal robiť... "tak som chytil moju dcermmm pod pazmmchmmm, zdvihol do vzdmmchmmm a dal jej na lice pmmsmmm. Chápeš bratmmm...?!" Je zaujímavé sledovať deti ako vnímaju reklamu v TV. Správajú sa (tajnička 2) a často reagujú na scény, ktoré by sme si ináč nevšimli.

riešiť

Krížovka na Kolomana

Keď chce lekár zachrániť pacienta, tak mu nádor z tela vyreže. Nebude predsa nádoru dodávať živiny, aby rástol a nakazil ďalšie bunky. Som rád, že eurosocialisti, či skôr (tajnička 1) z Bruselu, nie sú lekári. Konečne som pochopil, prečo sa britská ekonomika nechce spojiť s európskou. Jeden muž sa postavil proti EU. Ale je on ten zlý? Pripomína mi to situáciu, keď po vojne Slováci volili demokratov a Česi komunistov. A kedže Čechov bolo viac, posrali život aj nám. Po poslednej euroblamáži sme ostali za exotov my, pričom leniví Gréci sú asi (tajnička 2) a novým štandardom Európy.

riešiť

Krížovka na Maximiliána

Určite ste sa stretli so situáciou, keď podriadený je ďaleko schopnejší ako nadriadený, či už v práci alebo na vojne. Skrátka momentálne postavenie človeka vytvára skreslený obraz jeho celkových daností, ktoré sa prejavia neskôr. Príkladom môže byť čašník-študent budúci neurochirurg, ktorého šikanuje hocaký nagelovaný panáčik. Tento jav však nie je nový, so stoickym kľudom, by o tom mohol rozprávať popredný predstaviteľ stoickej filozofie (tajnička 1), mimochodom otrok. Jeho známe citáty sú príkladom toho, ako nájsť vnútorný pokoj a šťasie v situáciach, ktoré nedokážeš zmeniť: "Nikdy nehovor stratil som, ale (tajnička 2)", "Nechci to, čo nie je, chci to, čo je".

riešiť

Spoj sa s nami

google plus - krizofky facebook - krizofky twitter - krizofky
Napíš svoje meno:  
Prihlás sa  |  Registrácia

Dnes má meniny Uršuľa