Online krížovky denne podľa mena v kalendári

   Viac krížoviek získaš vyhľadaním podľa mena.

Krížovka na Irmu

Koncom osemdesiatych rokov zažil pop výbuch nemeckej supernovy (tajnička 1). Skupina si získala priaznivcov po celom svete a získavala rôzne ocenenia, ako najlepší speváci, tančníci podobne. Vrcholom úspechu bolo získanie ceny Grammy. O to väčšie bolo prekvapenie, keď na živom koncerte MTV, došlo ku komickej situácii, keď skladba Girl You Know It's True začala preskakovať a pasáž "Girl, you know it's..." znela stále dookola. Speváci ešte chvíľu predstierali, spev a tancovali, no potom ušli do zákulisia. (tajnička 2) bolo na svete. Dvojica nikdy nespievala iba otvárala ústa.

riešiť

Krížovka na Stanislava

Michelangelo sedemnásteho storočia, tak by sme mohli nazvať (tajnička 1) sochára, maliara a architekta Berniniho. Mnohé rímske pamiatky nesú jeho "rukopis". Medzi jeho naznámejšie dielo patrí súsošie Apolón a Dafné, kde geniálnym spôsobom vystihol moment, kedy Nymfu Dafné, prenasledovanú Apolónom, zachráni otec tým, že ju premení na (tajnička 2) strom.

riešiť

Krížovka na Svätopluka

"Postoj pútnik a zvestuj Lakedemóňanom, že my tu mŕtvi ležíme ako zákony kázali nám". Tento nápis, ktorého autorom je (tajnička 1) pripomína slávnu bitku v priesmyku (tajnička 2). Tam sa proti státisícovej presile Peržanov, postavilo tristo Sparťanov a asi sedemsto Thesianov. Vybrali si smrť v boji a do hrobu si so sebou zobrali asi dvadsaťtisíc Peržanov.

riešiť

Krížovka na Martina

Film "Pád do ticha" rozpráva skutočný príbeh dvoch britských horolezcov, ktorí prežili v roku 1985 tragickú nehodu vysoko v (tajnička 1) Andách. Film ponúka nádherné scenérie, ale aj výborný dej. Kvalitu snímky zvýrazní zostup horolezcov, ktorý sa zmeni na peklo. Po tom, ako sa Joe zranil, život oboch horolezcov visel doslova na lane. Simon sa rozhodol túto situáciu vyriešiť (tajnička 2)... prerezaním lana.

riešiť

Krížovka na Tibora

Nešťastná láska vedie mnohých k zúfalým činom, často siahnu po zbrani, rozum im zatemní nenávisť a pomsta. Naštasie nájdu sa aj takí, čo siahnu po pere a svoje pocity hodia na papier. Presne to je prípad (tajnička 1), známeho rodáka z Krupiny a jeho najznámejšej básnickej skladby (tajnička 2). Obete povinného čítania budú namietať, ale keď dospejú, zistia, že toto dielo si zaslúži pozornosť.

riešiť

Krížovka na Teodora

To bude guláš. Podľa volebných prieskumov, voliči KDH by privítali koalíciu so SMEROM. Katolíci s komunistami, viete si to predstaviť? To bude (tajnička) láska. Potom primátor mesta Martin, teda mesta národne orientovaného, chce kandidovať v maďarskej strane. Prednedávnom dal Móric lekciu Matovičovi zo základov politiky a z Obyčajných ľudí sú razom obyčajní (tajnička 2). Už ani neviem, či sa bojím alebo teším na to, čo vystrojí (tajnička 3).

riešiť

Krížovka na Bohumíra

Ľadová sopka, alebo (tajnička 1) je sopka, ktorá vyvrhuje (tajnička 2) zloženú prevažne z vody, oxidu uhličitého, amoniaku, metánu a dusíka vo forme pary a kvapaliny. Po výbuchu sa táto zmes opäť skondenzuje do pevnej formy z dôvodu nízkej okolitej teploty. Ľadové sopky môžeme nájsť aj v našej slnečnej sústave na Saturnových, či Neptúnových mesiacoch.

riešiť

Krížovka na Reného

Medzi naše najmladšie pohorie patrí (Tajnička 1). Sopečný kužel tvorený ôsmimi vrcholkami, schovaný po hustým lesom, málokomu prezradí svoju búrlivú minulosť stratovulkána. Keď sa vyštveráš na Sninský kameň, uvidíš pod sebou ligotavé (tajnička 2). Pohľad na najvýšší vrch pohoria, križuje silueta vrchu Motrogonu. Kľud, ktorý sála z týchto miest, prebúdza nadšenie.

riešiť

Krížovka na Renátu

Jedna z naších najkrajších zrúcanín (tajnička) sa nachádza na slovensko-maďarskej hranici. Stojí na čadičovom pahorku a čadič je aj zakladný stavebný materiál, z ktorého bol hrad postavený. Výhľad je do cerovskej vrchoviny.

riešiť

Krížovka na Imricha

Šiesti lupiči, ktorí sa poznali len pod falošnými menami, boli najatí na prepad klenotníctva. Filmová zápletka (tajnička 1) sa prakticky odohráva v garáži, kde lupiči po neúspešnom prepade analyzujú a zistia, že niekto z nich je zradca, policajt. Ale kto? Vo filme si jednu z postáv zahrá aj režisér (tajnička 2).

riešiť

Spoj sa s nami

google plus - krizofky facebook - krizofky twitter - krizofky
Vyhľadaj Krížovku podľa mena:  
Prihlás sa  |  Registrácia

Dnes má meniny Irma