Online krížovky denne podľa mena v kalendári

   Viac krížoviek získaš vyhľadaním podľa mena.

Krížovka na Petra a Pavla

Typ gladiátora - Cestus, bol v roku 393 zakázaný, kôli brutalite zápasov. Boli to (tajnička 1) bojovníci, hlavne otroci, ktorý bojovali v pästných zápasoch (tajnička 2). Na rukách mali kožené rukavice s rôznymi železnými doplnkami, ktoré dokázali zohaviť protivníka už po prvom údere.

riešiť

Krížovka na Beátu

Veľký hit zo 73 roku (tajnička 1) nahrala kapela (tajnička 2) v karibskom (tajnička 3). Toto miesto bolo jedno z mála kde na kapelu nečakali súdne spory kôli drogám.

riešiť

Krížovka na Ladislava

Medzi neúspešné (tajnička 1) ofenzívy patrí (tajnička 2), známa ako „Rževský mlynček na mäso“. Hlavným dôvodom neúspechu bolo to, že sa nepriateľ o tejto akcii dozvedel a stihol sa pripraviť.

riešiť

Krížovka na Adriánu

Slovo húfnica pochádza z češtiny a vyžiadala si ho doba, keďže nemeckí turisti v stredoveku navštevovali (tajnička 1) Česko v húfoch a so zbraňou v ruke. Húfnica slúžila na (tajnička 2) komunikáciu s takýmto húfom. Správa odoslaná z tejto zbrane chytila nejedného križiaka za srdce, nakoľko po jej obdržaní, upustil od ďalšieho (tajnička 3) konania.

riešiť

Krížovka na Tadeáša

Prvé očkovanie proti (tajnička 1) uskutočnil v roku 1720 Prešovčan (tajnička 2). Urobil tak na vlastnej dcére a úspešne. Vďaka "lepšiemu marketingu" je však svetové prvenstvo priznané "nejakému" Angličanovi, ktorý tieto pokusy napodobnil zhruba o sedemdesiat rokov neskôr.

riešiť

Krížovka na Jána

Po rokoch sa z manželstva vytratí iskra, manželka si nájde milenca. Kto, či skôr, čo v takej situácii poteší muža? Film režisérky (tajnička 1) triafa do čierneho. Je krásna, nefrfle, nerozkazuje a navyše nemá matku. Poskytne rozkoš a naserie manželku. Jednoducho (tajnička 2) kráska (tajnička 3) je dokonalá.

riešiť

Krížovka na Sidóniu

Po tom, čo sa spevák (tajnička 1) a gitarista (tajnička 2) rozhodli vrátiť do známej kapely, na festival Rock in Rio si ich prišlo pozrieť a podporiť neskutočných 250 tisíc fanúšikov. Našťastie tento hudobný ošiaľ je zaznamenaný na DVD a stiahnuť sa dá cez torrenty na internete.

riešiť

Krížovka na Paulínu

Otroctvo má rôzne podoby, ale vždy je to o tom, že jeden pracuje na druhého. Slovensko je otrokársky štát a ty si otrok. Musíš pracovať, aby sa postavili domy. Ibaže nie domy pre teba. Musíš pracovať, aby deti dostali príspevky na to, že chodia do školy. Ibaže nie tvoje deti. Musíš pracovať, aby si uživil desaťčlennú rodinu. Ibaže nie tvoju rodinu. Kedy ponúkne naša (tajnička 1) vláda konečne riešenie? Lebo situácia v spoločnosti sa môže zvrtnúť a niekto príde a nastolí konečné riešenie (tajnička 2) otázky.

riešiť

Krížovka na Alojza

Cisár (tajnička 1) patril medzi tých horších. Ale do dejín sa zapísal editktom, ktorým udelil rímske občianstvo všetkým (tajnička 2) obyvateľom ríše. Netreba však za tým hľadať (tajnička 3). Bol to len spôsob, ako zdaniť obyvateľstvo provincií.

riešiť

Krížovka na Valériu

Medzi najvýznamnejších špiónov rozhodne patrí (tajnička 1). Niekoľkokrát varoval Stalina o pripravovanej operácii (tajnička 2), Stalin to však nebral v úvahu. Neskôr potvrdil dôležitú informáciu o neutralite (tajnička 3). Čo umožnilo stiahnuť dobre vyzbrojené a vycvičené sibírske jednotky a nasadiť ich pri Moskve.

riešiť

Spoj sa s nami

google plus - krizofky facebook - krizofky twitter - krizofky
Vyhľadaj Krížovku podľa mena:  
Prihlás sa  |  Registrácia

Dnes má meniny Peter a Pavol