Online krížovky denne podľa mena v kalendári

   Zobrazujeme posledných 10 Online krížoviek. Pre ďalšie krížovky klikni v menu na pravo.

Krížovka na Viliama

Chemický prvok (tajnička 1) patrí medzi najznámejšie (tajnička 2). Tento kryštalický žltý prvok vytvára rôzne zlúčeniny. Napríklad jedovatý (tajnička 3), ktorý so vzduchom tvorí výbušnú zmes.

riešiť

Krížovka na Ivetu

(Tajnička 1) ako prvá žena spravila príjmačky na univerzitu v Sorbone, ako prvá žena bola pochovaná pod parížskym panteonom. Skúmala (tajnička 2), za čo získala z fyziky a neskôr z chémie Nobelovu cenu.

riešiť

Krížovka na Dušana

(Tajnička 1) je proces pri ktorom sa kaučuk s plastickými vlastnosťami mení na gumu s elastickými vlastnosťami. Tento proces vynašiel Charlie, ktorého meno nájdeme na pneumatikách (tajnička 2).

riešiť

Krížovka na Urbana

Z občianskej vojny medzi kráľom a parlamentom vyšiel anglický kráľ Karol, ako (tajnička 1). Tento titul dostal kráľ predtým ako mu oddelili myšlienkové pochody od telesných potrieb. Funkciu hlavy štátu prevzal (tajnička 2).

riešiť

Krížovka na Elu

Nebožtík (tajnička 1) je plný poetického humoru. Je to príbeh človeka, ktorý bol omylom vyhlásený za mŕtveho a ktorý tento fakt zoberie ako šancu na zmenu vo svojom živote. Sfilmovanie tohoto diela sa stalo autorovi osudným. (Tajnička 2) pri natáčaní dostal zápal pľúc a neskôr zomrel.

riešiť

Krížovka na Želmíru

Barokový maliar Velázquez, bol dvorným maliarom Filipa IV. Maľoval hlavne kráľovskú rodinu. Obraz (tajnička 1) je jeho vrcholným dielom. Okrem iného je známy aj tým, že namaľoval len jeden akt - (tajnička 2).

riešiť

Krížovka na Júliu

Hudobníci sú oceňovaní rôznymi cenami, obletovaní rôznymi ponukami. Ale len po dvoch sú pomenovaní pavúci. Biológ (tajnička 1) schoval do mien novoobjavených pavúkov Myrmekiaphila (tajnička 2) a Masiakasaurus (tajnička 3) svojich obľubených interpretov.

riešiť

Krížovka na Zinu

Muchotrávka (tajnička 1) je okrasou naších lesov. Patrí medzi jedovaté huby aj keď v minulosti ju naši slovanskí predkovia varili s pivom, kôli jej (tajnička 2) účinkom. Jej pomenovanie vzišlo z jej použitia na trávenie múch. Do osladenej vody sa namáčali klobúčiky a takto pripravený nápoj sa podával dotieravému hmyzu. Tento recept neskúšajte v dosahu detí.

riešiť

Krížovka na Bernarda

Vrcholná (tajnička 1) je obdobím vzniku univerzít a hlavne dvoch reholí dominikánov a františkánov. Kým dominikáni sa opierali o učenie (tajnička 2), františkáni inklinovali k (tajnička 3). Pre toto obdobie sú charakteristické teologické sumy, teda encyklopédie vtedajšieho vedenia.

riešiť

Krížovka na Gertrúdu

Skladba Sweet (tajnička 1) od kapely (tajnička 2) je pre svoj text, ktorým obraňuje južanov, niekedy označovaná ako rasistická. Veď v USA je všetko možné... Skladba je však symbolom Ameriky a dostala sa do mnochy filmov, ako Con Air, Forest Gump a mnohých dalších.

riešiť

Spoj sa s nami

google plus - krizofky facebook - krizofky twitter - krizofky
Napíš svoje meno:  
Prihlás sa  |  Registrácia

Dnes má meniny Viliam