Online krížovky denne podľa mena v kalendári

   Zobrazujeme posledných 10 Online krížoviek. Pre ďalšie krížovky klikni v menu na pravo.

Krížovka na Ruženu

Svätenie jari, či Vták ohnivák sú klasické diela, ktoré napísal na tému ľudovej hudby (tajnička 1) - predstaviteľ hudobnej (tajnička 2). Upravoval aj hudbu iných autorov. No, nie všade mali pre to pochopenie. Napríklad za úpravu hymny štátu schovaného v "osemsmerovke na Ruženu" bol zatknutý.

riešiť

Krížovka na Nikolu

Mayskú civilizáciu v 4. storočí rozvrátila iná civilizácia z mesta (tajnička 1). Bolo to v tom čase 6. najväčšie mesto na svete a najväčšie mesto na území, ktoré je schované v osemsmerovke na rovnaké meno, ako táto krížovka. Mestu dali meno (tajnička 2), ktorý ho objavili zhruba 700 rokov po jeho opustení. Kto mesto postavil zatial nie je známe.

riešiť

Krížovka na Augustína

Koncom poslednej (tajnička 1) sa začalo najmladšie geologické obdobie, ktoré sme schovali do osemsmerovky na rovnaké meno. Toto obdobie nazývame aj (tajnička 2), kedže očakávame opätovné ochladenie.

riešiť

Krížovka na Silviu

„Náboženstvo a vláda sú dve sestry“ ...to sú slová panovníka (tajnička 1) dynastie, ktorého vojsko nikdy nepocítilo chuť porážky a zaslúžene pre svoj rod vybojoval titul kráľa kráľov. Spomínaným náboženstvom bol(tajnička 2). Meno panovníka sme schovali do osemsmerovky na rovnaké meno, ako je táto krížovka.

riešiť

Krížovka na Samuela

V časoch, keď sa na Slovensku točili pozerateľné filmy, vznikol aj film (tajnička 1). Film ponúka zaujímavý dej, vďaka kvalitnej knižnej predlohe od (tajnička 2).

riešiť

Krížovka na Ľudovíta

Životopisy slávnych (tajnička 1) je dielo známeho historika, ktoré vyšlo v slovenčine vo vydavateľstve (tajnička 2). Meno historika sme zapatrošili do osemsmerovky na rovnaké meno, ako je táto krížovka.

riešiť

Krížovka na Bartolomeja

V TV nás kŕmia krimi správami plných zločinov. Našťastie máme (tajnička 1), ktorý funguje a tieto zločiny rieši, takže vzápätí sa hovorí aj o sadzbách, ktoré zločinci dostanú. A tie sadzby sú riadne vysoké, až sa to dobre počúva. Čo sa už nepočúva tak dobre je vyčíňanie "harabandy". Tá sa zvyčajne postará o tie "nižšie" sadzby, alebo siahne po mimoradne populárnom prostriedku, zvanom procesná chyba. Zločinci potom v tom lepšom prípade odídu (tajnička 2) do zahraničia, alebo v tom horšom prípade, rôznymi spôsobmi sa pripomenú poškodeným, ako (ne)funguje náš právny štát.

riešiť

Krížovka na Filipa

Poriadne si odpľuvnúť a trafiť pritom cudzie oko do vzdialenosti až troch metrov, to je maličkosť pre tvora menom (tajnička 1). Pri troche šťastia ho možno stretnúť aj v uliciach (tajnička 2).

riešiť

Krížovka na Tichomíra

(Tajnička 1) je masív v blízkosti rovníka, kde sa udrží ľadovec. Tento (tajnička 2) stratovulkán obklopený národným parkom, presahuje výšku päťtisíc metrov nad morom.

riešiť

Krížovka na Janu

Prechod medzi romantizmom a modernými hudobnými štýlmi priniesol (tajnička 1), zakladateľ hudobného (tajnička 2).

riešiť

Spoj sa s nami

google plus - krizofky facebook - krizofky twitter - krizofky
Napíš svoje meno:  
Prihlás sa  |  Registrácia

Dnes má meniny Ružena