Online krížovky denne podľa mena v kalendári

   Viac krížoviek získaš vyhľadaním podľa mena.

Krížovka na Michala

Medzi filmové lahôdky určite patrí čierna komédia (tajnička 1). Známy režisér (tajnička 2), ktorý mimochodom natočil aj jedného z votrelcov, majstrovsky zobrazil atmosféru nájomného domu, v ktorom sa prelínajú osudy jeho nájomníkov. Nezabudnuteľný je mäsiar-kanibal, do ktorého dcéry sa zaľúbi jeho potenciálna obeť - cirkusant.

riešiť

Krížovka na Václava

V jednom z najlepších románov o španielskej občianskej vojne (tajnička 1) je opísaný rozvrat spločnosti a rodiny. Kôli ideológii brat nepozná brata a otec syna. V tomto pútavo opísanom príbehu jednej partizánskej skupiny, dokonale vyniká (tajnička 2) rozprávačský talent.

riešiť

Krížovka na Cypriána

Režisér (tajnička 1) natočil historický film o (tajnička 2) a jeho ceste k moci. Vo filme (tajnička 3) si kladie otázku, ako je vôbec možné, že dovtedy neznámi, necivilizovaní pastieri sa stali hrozbou a vzápätí pánmi civilizovaného sveta...

riešiť

Krížovka na Editu

Tak ako ty, živím sa prácou. Tento jav je v našej spoločnosti prirodzený. Detí mám málo, pretože pracujem. Ak o prácu prídem, prídem o dom, o rodinu, o život... V našej spoločnosti je ešte jeden jav - neprirodzený. On nepracuje, veď žije z práce mojej aj tvojej, dom dostane, detí ma veľa, veď nepracuje, má na plodenie čas. A život berie a majetok tiež. Je škodlivý, no napriek tomu zákonom chránený. Keď sa ozvem, že sa mi to nepáči, označia ma za rasistu, dostanem pokutu, po hube... Je to (tajnička).

riešiť

Krížovka na Vladislava

Vidí bača ako (tajnička 1.) pije vodu zo studne. Tak zakričí... Nepi tú vodu, je (tajnička 2.). „Cože? Špatně slyším, co ste to říkal?“ Ále nič, pite pomaly, voda je (tajnička 3.).

riešiť

Krížovka na Ľuboša

Richard (Tajnička 1)je nositeľom Nobelovej ceny a čestného titulu Humanista roka. Ako významný britský (tajnička 2) a ateista odmieta akúkoľvek formu náboženstva. Vieru v boha vyvracia a popiera z biologického hľadiska.

riešiť

Krížovka na Zdenku

Medzi najväčšie filmové hity konca sedemdesiatych rokov patrí film, ktorý natočil režisér (tajnička 1). Dej filmu sa prevažne odhráva na (tajnička 2), kde si diváci užijú aj najviac napätia.

riešiť

Krížovka na Mórica

(Tajnička 1.) vošiel do dejín nie len ako syn pápeža (tajnička 2.) VI, ale aj ako predobraz (tajnička 3.) vládcu, zo slávneho Machiavelliho diela Vladár.

riešiť

Krížovka na Matúša

Zoznámil ma s ním môj bratanec Peter, bola to ošúchaná magnetofónová kazeta, ktorej šum dával jasne najavo, že je už asi tisícou tajnou kópiou. Tajnou, lebo za jej šírenie bola za socíku basa. Autorský zákon mala vtedy v rukách štátna bezpečnosť, ktorá používala účinné metódy na jeho dodržiavanie. Najprv odstránila autora, potom jeho poslucháčov. (tajnička 1) bojoval proti komunistom s gitarou v ruke a poéziou v ústach. Jeho básne majú hlbší filozofický charakter, napriek tomu sú plné citu a lásky. Medzi jeho najkrajšie skladby patrí (tajnička 2), ktorá je jeho prvou nahratou piesňou.

riešiť

Krížovka na Ľuboslava

Hladomor na Ukrajine začiatkom tridsiatych rokov (tajnička 1) storočia, nebol spôsobený prírodnými podmienkami. V podstate išlo o Stalinom riadené vyhladzovanie obyvateľstva s cieľom zničiť ukrajinský nacionalizmus a (tajnička 2). Komunisti konfiškovali obilie roľníkom a zároveň im zakázali opustiť kolchozy, aby si zadovážili stravu iným spôsobom. Napriek tomu, že na Ukrajine umierali od hladu milióny ľudí, komunisti exportovali obilie do (tajnička 3).

riešiť

Spoj sa s nami

google plus - krizofky facebook - krizofky twitter - krizofky
Vyhľadaj Krížovku podľa mena:  
Prihlás sa  |  Registrácia

Dnes má meniny Michal