Online krížovky denne podľa mena v kalendári

   Zobrazujeme posledných 10 Online krížoviek. Pre ďalšie krížovky klikni v menu na pravo.

Krížovka na Elišku

Najväčší (tajnička 1) na slovensku pojme takmer 6000 ľudí. Je to posledná gotická (tajnička 2) na východe v Európe. (tajnička 3) z diaľky pripomína ruku so zdvihnutým prstom. Je to preto, lebo jeho druhá veža nebola nikdy dostavaná. Aj so svojou jednou vežou je jedinečný a určite patrí medzi architektonické skvosty v Európe.

riešiť

Krížovka na Natáliu

Trnavská polícia je dobrý kšeft. Podobne ako v afrických mestách Mogadišo, či (tajnicka 1) aj u nás ochrancovia zákona, chránia organizovaný zločin. A sú sebavedomí. Napriek tomu, že si občan sám vypátral ukradnuté auto a zverejnila to dokonca televízia, polícia nekoná. Ak by sa aj nejaký policajt postavil proti svojim, stále je tu sudca, ktorý to zametie. Zrejme nastal čas brániť sa a použiť (tajnička 2). Ale bez svedkov, pretože u nás je potrestaný ten, kto sa bráni.

riešiť

Krížovka na Vieru

Objav expanzie vesmíru úplne zmenil pohľad naň. Ak sa galaxie od seba vzďaľujú, museli byť v minulosti bližšie pri sebe. Tento jav známy ako (tajnička 1) vedie k záveru, že vesmír sa (tajnička 2).

riešiť

Krížovka na Františka

Keď počúvame zvuk približujúceho sa lietadla nad nami, hluk jeho motorov počujeme ako výšší tón. Naproti tomu, keď sa lietadlo vzďaľuje od nás, tak hluk jeho motorov počujeme ako nižší tón. Tento jav sa nazýva (tajnička).

riešiť

Krížovka na Stelu

Láska k žene a synovi, ženie hrdinu z filmu (tajnička 1) k úteku z popraviska, aby ich záchránil pred istou smrťou. Film sa premietal po celom svete s titulkami, nakoľko bol natočený v pôvodnom (tajnička 2) jazyku. Je to azda najlepší (tajnička 3) film, ktorý natočil ako režisér.

riešiť

Krížovka na Levoslava

Na polynézskych ostrovoch ideál ženskej, ale aj mužskej krásy je presným opakom nášho. Čím je človek tlstejší, tým je viac považovaný za krajšieho a dostáva sa mu viac úcty. Byť tlstý je symbol (tajnička 1). Po zavedení televízie sa všetko zmenilo. Dokonalé telá z amerických seriálov spôsobili, že miestne "(tajnička 2)" sa začali cítiť tučné a nepríťažlivé.

riešiť

Krížovka na Arnolda

Čili papričky obsahujú účinnú látku (tajnička), ktorá potláča bolesť. Jej účinky objavili lekári a používajú ju na ochromenie nervových buniek, vyvolávajúcich bolesť. Na rozdiel od morfia nemá vedľajšie účinky.

riešiť

Krížovka na Jarolíma

Rímsky cisár (tajnička 1) vládol iba dva roky. Počas jeho vlády nedošlo k žiadnemu politickému procesu a ani k poprave, čo sa dosť vymyká vtedajším zvyklostiam. Počas jeho vlády došlo k najväčšej katastrofe antického Ríma - výbuch (tajnička 2). Cisár osobne riadil pomoc postihnutým a finančne ju podporoval a to z vlastných peňazí. Raz pri večeri keď si uvedomil, že nevykonal žiadny dobrý skutok, prehlásil výrok s ktorým sa zapísal do dejín "(tajnička 3)".

riešiť

Krížovka na Michala

Medzi filmové lahôdky určite patrí čierna komédia (tajnička 1). Známy režisér (tajnička 2), ktorý mimochodom natočil aj jedného z votrelcov, majstrovsky zobrazil atmosféru nájomného domu, v ktorom sa prelínajú osudy jeho nájomníkov. Nezabudnuteľný je mäsiar-kanibal, do ktorého dcéry sa zaľúbi jeho potenciálna obeť - cirkusant.

riešiť

Krížovka na Václava

V jednom z najlepších románov o španielskej občianskej vojne (tajnička 1) je opísaný rozvrat spločnosti a rodiny. Kôli ideológii brat nepozná brata a otec syna. V tomto pútavo opísanom príbehu jednej partizánskej skupiny, dokonale vyniká (tajnička 2) rozprávačský talent.

riešiť

Spoj sa s nami

google plus - krizofky facebook - krizofky twitter - krizofky
Napíš svoje meno:  
Prihlás sa  |  Registrácia

Dnes má meniny Eliška