Online krížovky denne podľa mena v kalendári

   Viac krížoviek získaš vyhľadaním podľa mena.

Krížovka na Barboru

Máloktorý panovník má vo svojom \"životopise\" také úspechy ako perský kráľ (tajnička 1). V priebehu 17 rokov porazil troch rímskych cisárov. Prvý cisár (tajnička 2) skončil ako podstavec pri nasadaní na koňa. Druhý cisár (tajnička 3) bol porazený pri Mešike. Tretí cisár (tajnička 4) mu zaplatil obrovské výkupné za mier, ktorý vydržal dlhšie ako samotný cisár.

riešiť

Krížovka na Oldricha

Obľúbená turistická trasa v Slovenskom raji vedúca cez (tajnička 1), upúta scenériou kolmých vysokých skál s najznámejším (tajnička 2) výhľadom. Najatraktívnejšie úseky trasy sú tie, na ktorých turisti kráčajú po železných stúpadlách zapustených do skaly priamo nad hladinou rieky. Trasa je atraktívna aj v zime, kedy ponúka množstvo ľadopádov a ľadových píšťal.

riešiť

Krížovka na Bibiánu

Kriminálna komédia (tajnička 1) s výborne rozohranými zápletkami, ktorú natočil britský režisér (tajnička 2), je kvalitnou zmesou akcie, čierneho humoru a zlých (tajnička 3). Filmu nechýba nápad ani zvučné obsadenie, je plný zvratov a prekvapení.

riešiť

Krížovka na Edmunda

Petrus Sabbatius pochádzal z roľníckej rodiny, napriek tomu sa stal cisárom, známym pod menom (tajnička 1) Veľký. Snažil sa o obnovenie rímskeho impéria. Jeho prvým krokom na území zaniknutej Zapadorímskej ríše bolo vymazanie Vandalov v severnej Afrike a v podstate aj v zozname etník. Vytlačil Ostrogótov z územia dnešného Talianska. Počas jeho vlády bol postavený chrám Božej múdrosti, známy ako (tajnička 2), prebehlo povstanie (tajnička 3), ako aj vpád Slovanov na Peloponéz...

riešiť

Krížovka na Ondreja

Hora smrti, taký názov dostala pakistanská osemtisícovka (tajnička 1) najmä vďaka nemeckým predvojnovým výpravám. Všetky sa skončili neúspešne a väčšina tragicky. Najhoršie dopadla výprava v roku 1937, keď všetkých jej šestnásť členov pochovala lavína. Dva roky nato sa uskutočnila ďalšia výprava, ktorej príbeh sa dočkal sfilmovania. Horu sa podarilo zdolať až v roku 1953. Ako prvý ju pokoril (tajnička 2).

riešiť

Krížovka na Vratka

Pomerne úspešný seriál z konca devädesiatych rokov (tajnička 1), Zobrazuje život štyroch žien z (tajnička 2), ich ľúbostné pletky, priateľstvo i rozpory, ale hlavne nekonečné debaty na tému, ako nájsť toho pravého.

riešiť

Krížovka na Henrietu

V románe (tajnička 1), autor (tajnička 2) vykresľuje rozpory medzi spôsobmi vnímania rozdielnych kultúr, hlavne moslimskej mystiky a západného racionalizmu. Hlavnými hrdinami sú dvaja cestujúci, ktorí prežijú haváriu lietadla. Po havárii sa však jeden zmení v aniela a druhý v čerta.

riešiť

Krížovka na Milana

Jeden zo zakladateľov psychologického románu (tajnička 1) vo svojom románe (tajnička 2) vykresľuje lásku muža k dvom krásnym ženám. Jedna je z dobrej rodiny, druhú poznačenú ťažkým detstvom, považuje okolie za (tajnička 3). Rozhodnutie sa pre jednu z nich, stane sa osudným pre všetkých troch.

riešiť

Krížovka na Kornela

Labutie jazero, Don Quijote, Carmen, Umierajúca labuť sú diela pri ktorých zažiarila hviezda baletu Maja Plisecká. Podobne ako milióny iných (tajnička 1) detí, mala kruté detstvo. Keď mala trinásť rokov, komunisti jej zastrelili otca, matku s jej sedem mesačným bratom poslali do gulagu. S baletom začala ako deväť ročná a až do vysokého veku aktívne tancovala. Ako (tajnička 2) ročná zožala hodinový aplaus za vystúpenie Carmen v Madridskom Národnom divadle.

riešiť

Krížovka na Katarínu

\"Som (tajnička 1), ale liečim sa\" je bláznivá komédia z konca sedemdesiatych rokov. (tajnička 2) Richard ako vždy aj tu hrá (tajnička 3) blázna. Jedna vydarená scénka z filmu zachytáva situáciu, keď sa hlavný hrdina snaží osloviť ženu pomocou vchodového zvončeka, ale po zazvonení, vždy utečie.

riešiť

Spoj sa s nami

google plus - krizofky facebook - krizofky twitter - krizofky
Vyhľadaj Krížovku podľa mena:  
Prihlás sa  |  Registrácia

Dnes má meniny Barbora