Online krížovky denne podľa mena v kalendári

   Zobrazujeme posledných 10 Online krížoviek. Pre ďalšie krížovky klikni v menu na pravo.

Krížovka na Kvetoslavu

Pokiaľ máš pocit, že si na svete sám, odporúčam ti navštíviť mesto (tajnička 1), v minulosti známe pod názvom Edo. Jeho metropolitná oblasť sa nazýva (tajnička 2). S predmestiami a okolitými aglomeráciami má až 35 miliónov obyvateľov. A všetci títo ľudia cestujú. Jazda metrom v tomto meste je liečba šokom, najmä ak trpíš klaustrofóbiou. Osobný priestor je luxus zmenšený na minimum, že sa takmer dotýkaš myšlienok suseda, vlastne stoviek susedov.

riešiť

Krížovka na Alojziu

(tajnicka) začala svoju kariéru ako modelka. Aj vďaka svojim "prednostiam" sa z nej čoskoro stala pomerne úspešná speváčka. So svojim singlom "Touch me" vládla osemdesiatym rokom... V devädesiatych rokoch jej hviezda zhasla.

riešiť

Krížovka na Sergeja

Vo svojej dobe známy autor epigramov a pamfletov, ktoré ho dostali načas aj do Bastily, kde si vytvoril svoje pseudonym (tajnička 1), pod ktorým ho pozná skoro každý, ako osvieteneckého spisovateľa a filozofa, bol humanista a racionalista. Odmietal absolutizmus, náboženský dogmatizmus a církev. Aj vďaka tomu sa ho francúzke katolícke kruhy snažili zavraždiť. Bol však pod ochranou krásnych a vplyvných žien ako markíza de Châtelet, alebo markíza de (tajnička 2). Do vyššej spoločnosti bol uvedený kňazom abbé de Châteauneuf, keď ho zoznámil s vplyvnou kurtizánou Ninon de Lenclos, vtedy 84 ročnou. Z veľvyslanectva v Haagu, kde pracoval, bol "vrátený", lebo zviedol dcéru veľvyslanca.

riešiť

Krížovka na Uršuľu

Leonid Iľjič Brežnev bol desaťročia najvyšším predstaviteľom sovietskej ríše. Okrem toho, že udusil (tajnička 1), odstránil (tajnička 2) z politického života, postaral sa o všeobecný úpadok Sovietského zväzu postojom, "nič netreba meniť, všetko má ostať tak, ako je". Na druhej strane bol veľmi pokrokový. Na veľkú radosť ostatných súdruhov, ako štandard na verejnosti zaviedol vášnivý bozk medzi dvoma súdruhmi rovnakého pohlavia. Dokonca z toho urobil diplomatický akt na najvyššej úrovni. Vášnivé objatie a horúci bozk v podaní Brežneva, zanechal v mnohých súdruhoch okrem herpesu, nezabudnuteľnú spomienku.

riešiť

Krížovka na Vendelína

Krajčír z východného slovenska (tajnička 1) patril medzi tých, ktorým síce nevoňalo remeslo, zato nevynikal intelektom. Napriek tomu sa mu podarilo ušiť na nás 22-ročný, červený bič. Ako (tajnička 2) presadzoval tvrdú líniu komunizmu a zničil všetky nádeje obyvateľstva na reformy. "Šič z Košic", ako ho nazval v jednej svojej piesni Karel Kryl, je zradca, ktorý za vlastizradu nielenže nebol popravený, ale nebol ani odsúdený.

riešiť

Krížovka na Kristiána

Slávny španielsky maliar (tajnička 1) maľoval to, čo videl a provokoval. Vysmieval sa šľachte, jej príslušníkov znázorňoval ako lenivcov a somárov, ktorí odmietali pracovať z dôvodu, že sú (tajnička 2). Dnes by ich nakreslil asi ako Grékov. Pohoršenie vyvolal aj portrétom "nahá Maja". Dokonca sa musel preto obhajovať pred inkvizíciou. Podotýkam, že v 19 storočí nevládol v Španielsku Taliban. Namiesto premaľovania pôvodného portrétu, namaľoval ten istý ešte raz, ale už ako "oblečená Maja".

riešiť

Krížovka na Lukáša

Sto rokov samotky pre kolumbijského narkobaróna a sto rokov samoty kolumbijského spisovateľa sú dve rozdielne veci, avšak obe sú (tajnička 1). Márquezov román má pozoruhodný dej, popisuje príbeh mesta Macundo, jeho vznik i zánik. Príčom zánik mesta končí naozaj originálne. Kroniku mesta rozlúšti Aureliano Babilonia. Zároveň zití, že sa jedná o (tajnička 2) a zomiera hneď nato, ako sa o svojej smrti dočíta v kronike.

riešiť

Krížovka na Hedvigu

Literárne postavy Mikael Blomkvist a Lisbeth Salanderová z trilógie (tajnička 1) sú, ak to tak môžme nazvať deti, ktoré sa narodili po matkinej smrti. Ich autor (tajnička 2) sa nedožil vydania kníh, tomu však nezabránilo, stať sa v roku 2008 druhým najpredávanejším autorom na svete. Aj keď zarobil takto kopec peňazí, jeho postoj k peniazom ostáva (tajnička 3).

riešiť

Krížovka na Vladimíru

Speváčka (tajnička 1) má výrazný hlas s veľkým rozsahom. Kariéru začala ako tanečnica pre MTV Club, no čoskoro jej (tajnička 2) I’m Outta Love prerazil do sveta. Po vyhratom boji s rakovinou, nahrala svoj tretí album, na ktorom zachýtáva boj s touto chorobou. Veľkou udalosťou pre mnohých z nás, bolo jej vystúpenie na štadióne v Petržalke.

riešiť

Krížovka na Teréziu

Pamätáte si ich? (tajnička 1) - veselé postavičky z námestí a športových hál. Takmer (tajnička 2) výzor - igelitka s nákupom v jednej ruke a palička na podopretie v druhej. O tom, že výzor tejto na prvý pohľad bezbrannej postavičky je klamlivý, sa mnohí presvedčili pri pokuse o kritiku ich idolu ... v dosahu tej paličky. Čas nezastavíš, postavičky zmizli, idol zaujal ich miesto, avšak namiesto igelitky nosí nákup v drahom aute, namiesto paličky má ochranku.

riešiť

Spoj sa s nami

google plus - krizofky facebook - krizofky twitter - krizofky
Napíš svoje meno:  
Prihlás sa  |  Registrácia

Dnes má meniny Kvetoslava