Online krížovky denne podľa mena v kalendári

   Viac krížoviek získaš vyhľadaním podľa mena.

Krížovka na Olivera

(Tajnička 1) filmy sú charakteristické zvláštnym spracovaním a príbehom. Presne taký je aj film o citovom vydieraní (tajnička 2).

riešiť

Krížovka na Patrika

Herečka (tajnička 1) a známy herec (tajnička 2) si zahrali vo filme, v ktorom sa strávajú tri príbehy a päť jazykov.

riešiť

Krížovka na Cyrila a Metoda

V upútavke na jednej z hudobných staníc sa mihne skladba (tajnička 1) Everything, ktorú naspievali Mick Jagger a (tajnička 2).

riešiť

Krížovka na Prokopa

Manažéri vo firmách su odvolávaní, ak neplnia ciele, teda keď neprinášajú toľko penazí pre firmu, koľko sa od nich očakáva, alebo ak si časť týchto (tajnička 1) ulejú pre seba. Čo bolo dôvodom na odvolanie arcibiskupa sa nedozvieme, nakoľko zúčastnení sú viazaní mlčanlivosťou. Neostáva nám nič iné len si počkať na ďalšiu (tajnička 2) knihu od Dan Browna, v ktorej to bude možno odhalené.

riešiť

Krížovka na Miloslava

Čo spája "Návrat márnotratného syna", "Danae" s "Portrétom starca v červenom"? Všetci visia v (tajnička 1) v slávnej (tajnička 2) a ich autorom je (tajnička 3).

riešiť

Krížovka na Bertu

Jeden z najlepších rímskych cisárov bol určite aj (tajnička 1). Cisárom sa stal vďaka svojmu dobrému menu a povesti čestného človeka na pozícii najvyššieho sudcu. Tieto kvality neušli pozornosti jeho predchodcu (tajnička 2). Jeho vláda je charakteristická tým, že neviedol žiadne vojny, zato obyvateľstvo žilo v prosperite a mieri.

riešiť

Krížovka na Dianu

Najstarší klasický čínsky text a v podstate jedno z najstarších písaných diel (tajnička 1) sa používa, ako veštecká kniha. Pritom je to súbor otázok a odpovedí týkajúci sa rôzných situácií, ktoré majú pomôcť rozhodnúť sa. O knihu, ako filozofický a (tajnička 2) systém sa opiera čínska filozofia.

riešiť

Krížovka na Melániu

Medzi najvýznamnejších maliarov patrí (tajnička 1) maliar (tajnička 2). Maľoval pre talianských vojvodov aj francúzsky dvor. Okrem toho, že už za života bol uznávaným maliarom, darilo samu aj ako diplomatovi. Jeho zásluhou bola podpísana mierová zmluva medzi Anglickom a (tajnička 3).

riešiť

Krížovka na Petra a Pavla

Typ gladiátora - Cestus, bol v roku 393 zakázaný, kôli brutalite zápasov. Boli to (tajnička 1) bojovníci, hlavne otroci, ktorý bojovali v pästných zápasoch (tajnička 2). Na rukách mali kožené rukavice s rôznymi železnými doplnkami, ktoré dokázali zohaviť protivníka už po prvom údere.

riešiť

Krížovka na Beátu

Veľký hit zo 73 roku (tajnička 1) nahrala kapela (tajnička 2) v karibskom (tajnička 3). Toto miesto bolo jedno z mála kde na kapelu nečakali súdne spory kôli drogám.

riešiť

Spoj sa s nami

google plus - krizofky facebook - krizofky twitter - krizofky
Vyhľadaj Krížovku podľa mena:  
Prihlás sa  |  Registrácia

Dnes má meniny Oliver