Online krížovky denne podľa mena v kalendári

   Viac krížoviek získaš vyhľadaním podľa mena.

Krížovka na Henricha

V roku 751 arabské vojská porazili čínsku armádu a do mesta (tajnička 1) dovliekli množstvo zajatcov a medzi nimi aj remeselníkov. Po ich mučení došlo k prezradeniu tajomstva (tajnička 2).

riešiť

Krížovka na Kamila

Na brehu rieky Hron nestál viac než dvetisíc rokov väčší štátnik, ako autor knihy (tajnička 1). Knihu napísal (tajnička 2) v gréčtine, ako súbor filozofických meditácii.

riešiť

Krížovka na Margitu

Pľuzgiernik lekársky je krásny zelený chobák, ktorý pri vyrušení vylučuje tekutinu, ktorá spôsobuje hnisavé pľuzgiere. Táto tekutina obsahuje smrteľný jed (tajnička 1). Má však aj iný účinok. Vysušený a pomletý chrobák sa používa pod menom (tajnička 2).

riešiť

Krížovka na Ninu

Hľadať stratený čas je strata času, ale nie pokiaľ sa jedná o knihu, ktorú napísal (tajnička 1). Ide o moderný (tajnička 2) román, zložený zo siedmych častí. Tri boli aj sfilmované.

riešiť

Krížovka na Milotu

(Tajnička 1) bol asi najschopnejším veliteľom a v podstate architektom Červenej armády. Keďže verejne kritizoval Stalinovu neschopnosť v (tajnička 2) vojne, ktorá viedla k porážke Červenej armády, Stalin ho dal v roku 1937 popraviť.

riešiť

Krížovka na Amáliu

Známy (tajnička 1) je u domácich chápaný, ako symbol neschopnosti ubrániť sa okolitým nomádom, na druhej strane v Európe ho ako div sveta spropagoval jezuita (tajnička 2) a filozof (tajnička 3).

riešiť

Krížovka na Lujzu

Základy biografie položil (tajnička 1) svojou knihou Životopisy (tajnička 2). Na rozdiel od iných historikov, nezameriava sa na udalosti, ale na osoby, ktoré tie udalosti tvorili.

riešiť

Krížovka na Ivana

(Tajnička 1) je veda, ktorá skúma vývoj ľudskej vojenskej činnosti, vyvoj zbraní, bojových systémov v spojení s ľudskou kultúrou, ekonomickým a sociálným pozadím. Vednú disciplínu založil (tajnička 2) v 19. storočí, čo je na ľudskú povahu oproti ostatným vedám pomerne neskoro.

riešiť

Krížovka na Olivera

(Tajnička 1) filmy sú charakteristické zvláštnym spracovaním a príbehom. Presne taký je aj film o citovom vydieraní (tajnička 2).

riešiť

Krížovka na Patrika

Herečka (tajnička 1) a známy herec (tajnička 2) si zahrali vo filme, v ktorom sa strávajú tri príbehy a päť jazykov.

riešiť

Spoj sa s nami

google plus - krizofky facebook - krizofky twitter - krizofky
Vyhľadaj Krížovku podľa mena:  
Prihlás sa  |  Registrácia

Dnes má meniny Henrich