Online krížovky denne podľa mena v kalendári

   Viac krížoviek získaš vyhľadaním podľa mena.

Krížovka na Jána

Po rokoch sa z manželstva vytratí iskra, manželka si nájde milenca. Kto, či skôr, čo v takej situácii poteší muža? Film režisérky (tajnička 1) triafa do čierneho. Je krásna, nefrfle, nerozkazuje a navyše nemá matku. Poskytne rozkoš a naserie manželku. Jednoducho (tajnička 2) kráska (tajnička 3) je dokonalá.

riešiť

Krížovka na Karolínu

"Chyť ma,ak to dokážeš" je (tajnička 1) film nabitý hviezdami. Spielberg v ňom spracoval príbeh (tajnička 1), falšovateľa peňažných šekov, ktorý dokázal odcudziť milióny dolárov pod falošnou identitou.

riešiť

Krížovka na Xéniu

V predvečer udeľovania Oscarov sa udeľuje cena Zlatá malina v podobných kategóriach ako Oscar, ale hodnotí sa najhorší výkon. Túto cenu však nie každy rád prevezme a už vôbec nie s takou pompou. Zaujímavosťou je, že obe ceny naraz sa podarilo získať za rovnakú úlohu dvom hercom, (tajnička 1) v roku 1982 a (tajnička 2) v roku 1984.

riešiť

Krížovka na Violu

Už nemé filmy boli kontroverzné. Napríklad film (tajnička 1) na jednej strane vštepuje vlastenectvo a vykresľuje vznik národa z rôznych samostatných štátov po občianskej vojne, na druhej strane poukazuje na černochov a (tajnička 2), ako na deštruktívnu zložku v štáte. Čím si získal množstvo priaznivcov, ale aj odporcov.

riešiť

Krížovka na sviatok práce

Útok na city, tak môžme nazvať filmový dokument zo štúdia Disney - (tajnička 1). Dvojica autorov (tajnička 2) a (tajnička 3) v ňom zachytili snahu mláďaťa dostať sa do skupiny dospelých.

riešiť

Krížovka na Jelu

Romantický film o dvojici, kde každý je z iného sveta a postupne hľadajú k sebe cestu, pravdepodobne nebude zaváňať originalitou a nebude to trhák. Netýka sa to však filmu (tajnička 1), ktorý natočil (tajnička 2). Výborná komédia aj pre polovičky nežných polovičiek.

riešiť

Krížovka na Vieroslavu

Slovenský film (tajnička 1) od režiséra (tajnička 2), zachytáva obdobie druhej svetovej vojny, konkrétne SNP. Vo filme su použité autentické bojové zábery, čo dáva divákovi reálnejší pohľad na udalosti. Film nebol cenzurovaný, nakoľko bol natočený pred februárom 1948.

riešiť

Krížovka na Beňadika

Film (tajnička 1) natočil herec a režisér (tajnička 2) ako svoj prvý na poste režiséra. Nestáva sa často, aby režisérsky debut získal Oskara. Tento ich získal hneď sedem, vrátane Oscarov za Najlepší film a Najlepšiu réžiu.

riešiť

Krížovka na Angelu

Film (tajnička 1) je úplne iný romanticky film. Najmä ak na tému rozpadnutých milujúcich sa vzťahov je filmov veľa. Jeho námet pôsobí ako bomba. Publikum a najmä to ženské ocení romantickú líniu, prepletenú humornou i dramatickou vsuvkou, ako aj postavu ktorú zahral herec (tajnička 2).

riešiť

Krížovka na Erika

(Tajnička 1) peklo a boj dvoch seržantov Barnesa a Eliasa, o tom je kultový film (tajnička 2), ktorý aj na základe vlastných skúseností natočil režisér (tajnička 3).

riešiť

Krížovka na Timoteja

(Tajnička 1) je najznámejší, (tajnička 2) mimozemský organizmus, ktorý na rozmnožovanie využíva hostiteľa. Ide o parazitickú formu života. Podobne ako naše mravce, žije v kolóniach organizovaných do kást. Základom každej kolónie je kráľovná, ktorá kladie vajíčka. Pôvodný predstaviteľ tohto druhu je (tajnička 3).

riešiť

Krížovka na Dobroslava

Najslávnejší film japonskej kinematografie (tajnička 1) je založený na legende o skupinke odvážnych, ktorí sa postavili na ochranu bezbranných dedinčanov. Tento film od (tajnička 2) bol priamou inšipráciou pre vznik slávneho westernu Sedem statočných.

riešiť

Krížovka na Bohuslavu

Výborná komédia z 80 rokov od naších susedov. (tajnička 1) sa venuje zaujímavej téme a to o živote bez chlapov. Dvaja hlavní hrdinovia sa dali kôli (tajnička 2), zmraziť na pár mesiacov. Medzitým však prebehla na zemi jadrová vojna a z mesiacov spánku sa stali roky. Po prebudení zisťujú, že svet existuje len v podzemí a je to čisto ženský svet, keďže muži neprežili. Zdá sa, že je to raj... Ale zdanie klame.

riešiť

Spoj sa s nami

google plus - krizofky facebook - krizofky twitter - krizofky
Vyhľadaj Krížovku podľa mena:  
Prihlás sa  |  Registrácia

Dnes má meniny Peter a Pavol