sudoku na dnes - logoSudoku na dnes

Hraj online Sudoku na www.krizofky.sk s overením riešenia. Nedokončené sudoku si môžeš uložiť a riešiť neskôr. Ak si nevieš rady, použi v sudoku nápovedu.

Dnešné sudoku je na Iľju

Riešiť

Zvoľ si obtiažnosť Sudoku:

Toto dášToto možnoToto ťažkoToto nedáš

Vyriešením tejto úlohy získaš jeden "?", ktorý možeš použiť ako nápovedu v krížovke, alebo v sudoku. Stačí byť prihlásený.

Potrebuješ radu?

Návod pre sudoku
Nápoveda pre sudoku

Sudoku je vyriešené?

Nie je o čom, pozri si sudoku zo včera, prípadne si vyber online sudoku na meno.

Riešenie sudoku je prospešné pre tvoj mozog

Sudoku zvyšuje tvoju logické schopnosti, pretože musíš používať dôvodovanie a vylučovanie, aby si našiel správne čísla pre každú bunku.

Sudoku zlepšuje tvoju pamäť a spätnú väzbu, pretože musíš si pamätať a porovnávať rôzne možnosti a kombinácie.

Sudoku znižuje tvoju úzkosť a stres, pretože ťa prinúti sústrediť sa na hádanku a zabudnúť na iné problémy.

Sudoku pomáha predchádzať a spomaľovať demenciu a Alzheimerovu chorobu, pretože stimuluje rôzne oblasti mozgu a zabraňuje ich degenerácii.

Sudoku je logická hra s číslami, ktorá sa hrá na štvorcovej mriežke 9x9 rozdelenej na deväť menších štvorcov 3x3. Cieľom hry je vyplniť prázdne políčka číslami od 1 do 9 tak, aby sa v každom riadku, stĺpci a malom štvorci každé číslo vyskytlo iba raz. Na začiatku hry sú už niektoré políčka vyplnené. Hráč musí používať logiku a vylučovaciu metódu, aby našiel správne čísla pre zvyšné políčka. Existuje niekoľko stratégií, ako riešiť sudoku, napríklad hľadať jediného kandidáta, skrytého kandidáta, nahého páru, skrytého páru a ďalšie. Pozri si celý návod, ako hrať sudoku.